Središnja banka Rusije (CBR), napisala je u svom godišnjem izvješću da je u 2020. godini smanjen udio eura, dolara i funte u međunarodnim rezervama zemlje u korist zlata, yuana i drugih valuta.
Dakle, udio eura u ruskim deviznim rezervama smanjio se tijekom prošle godine za 1,6 postotnih bodova na 29,2 % od 01. siječnja. Udio u američkim dolarima smanjio se za 3,3 postotna boda, na 21,2 %. Udio britanske funte također je neznatno smanjen, za 0,2 postotna boda, na 6,3 %.
Istodobno, ruske zlatne rezerve porasle su na 23,3 % u odnosu na 19,5 % godinu dana ranije. Kineska valuta također doživljava rast; yuan se tako povećao na 12,8 %. Udio ostalih stranih valuta povećao se za 0,8 postotnih bodova na 7,2 %.
Prema CBR-u, japanski yen činio je 3,9 % ruskog inozemnog udjela, kanadski dolar 2,5 % i australski dolar 0,8 %.
U 2020. godini vrijednost imovine središnje banke u inozemnim valutama i zlatu povećala se na 588 milijardi dolara.
Rusija, kako bi smanjila oslanjanje svoje ekonomije na američki dolar, kontinuirano diverzificira nacionalne rezerve, otkako je Washington 2014. počeo uvoditi sankcije. U 2019. udio posjeda u zlatu ruskih rezervi prvi je put premašio udio u američkom dolaru.
Hehe… Jucer kolega Uno ostavi dobar clanak i poveznicu na “humanitarni” rezim Nosferatua i satanisticke vrhuske tzv “Ruske Pravoslavne Crkve” koja – proganja sve koji se protive ovom ogavnom satanistickom Narativu lazne “pandemije kurtone“…. Posto znam da ce sada oni “rusi na bateijre” skociti kao opareni sa “geoplitickim” sranjem i… Pročitaj više »
“Istodobno, ruske zlatne rezerve porasle su na 23,3 % u odnosu na 19,5 % godinu dana ranije.”
Kako je ovo moguće kad Rusija (po pisanju nekih smradova) “poklanja” britancima stotine tona zlata?
Valjda njihovi bolesni mozgovi mogu i to objasniti.
Sa trećeg linka koji je postavio istražuj… “Али, такве државе као што су САД и Немачка, не обраћајући пажњу на лондонски паритет, настављају да скупљају злато (ради поређења, удео злата у руским резервама је 23%, а у немачким и америчким – 75% и 79%). Казахстанци и Узбекистанци више воле да… Pročitaj više »