• SVE VIJESTI
  • Politika
  • Ekonomija
  • Sport
  • Life&Style
  • Događanja
Vijesti
  • Vijesti
  • Politika
  • Ekonomija
  • Sport
  • Life&Style
  • Događanja
Home
Politika

Sankcije i Iran – SAD kažnjavaju cijeli svijet i vode ga u globalni sukob

11/11/2018 N. Babić 31 comments
Sankcije i Iran – SAD kažnjavaju cijeli svijet i vode ga u globalni sukob

Početkom ovog mjeseca su se na snagu vratile američke sankcije protiv Irana koje je Barack Obama ukinuo nakon potpisivanja nuklearnog sporazuma. Sankcije proširene na sve tvrtke i države koje budu kupovale iransku naftu, ali Trump se nije usudio prijeći granicu koja bi značila sukob s nekim velikim silama i saveznicima.

Stoga je Bijela kuća osam zemalja isključila iz embarga na uvoz iranske nafte. To su Kina, Indija, Južna Koreja, Turska, Italija, Japan, Grčka i Tajvan.


Međutim, ova odluka nije trajna i Washington je navedenim zemljama dao rok od 180 dana kako bi smanjile svoj  uvoz iranske nafte na nulu.

U ovom prikazu vidimo zemlje koje su na šest mjeseci oslobođene američkih sankcija.

FOTO – Šest zemalja kojima je Washington dao rok od šest mjeseci da obustave uvoz iranske nafte i količine uvoza u 2017. i prvih osam mjeseci 2018.

Izvoz nafte i sankcije SAD-a

Ako bolje razmotrimo, jednostrane američke sankcije se ne odnose samo na Iran, već na čitav svijet, što je arogantan i opasan pristup Washingtona prema svjetskim silama i navodnim “saveznicima”.

Od sankcija i opsjednutosti

SAD žele smanjiti izvoz iranske nafte na nulu. Tvorci ove ideje vjeruju kako  bi to trebalo dovesti do pada vlade u Teheranu, čak i ako se iranski čelnici službeno ograniče na pregovore o odustajanju od svojih destabilizirajućih akcija.

Naravno, vođe Islamske Republike su poručile kako ih ne zanima američki prijedlog, da su pregovori završeni i sporazum je potpisan, provodi se, a sve ostalo su pitanja iranske unutarnje i vanjske politike.

Ipak, nakon nuklearnog sporazuma, koji je smanjio mogućnost sukoba Sjedinjenih Država s Iranom, zbog opsjednutosti američkih neokonzervativaca, koji su mahom na platnom spisku i simpatizeri saudijskog i izraelskog režima, Bliski istok ulazi u novi sukob.

Teheran je odlučan oduprijeti se onome što smatra očitom nepravdom, ali su zemlje koje su odlučile ostati sporazumu pod američkom ucjenom.

Rusija ima malo toga za izgubiti, jer i sama izvozi naftu, dok s Iranom gradi jake odnose u svim ostalim sektorima, čak i vojnom.

No, kao što ste primijetili, Washington nije odobrio izuzeće za Njemačku, Francusku i Veliku Britaniju i te će zemlje teško nastaviti kupovati iransku naftu, unatoč željama da se trgovina nastavi. Od europskih NATO saveznika, Trumpova uprava je imala milosti samo prema Italiji i Grčkoj, te Turskoj, ako ovu zemlju možemo nazvati punopravnim američkim “europskim saveznikom”.

Kinu je nešto sasvim drukčije. Čini se da će, među osam država kojima je “odobrena privremena kupnja iranske nafte” Kina, baš kao i Indija, i dalje uvoziti iransku naftu. Ove dvije zemlje, uz ogromni porast potražnje, zajedno kupuju većinu iranske nafte i Teheranu je cilj očuvati trgovinske odnose s Pekingom i New Delhijem.

Trump je u ovom konkretnom slučaju želio dati znak popuštanja, što ga ne košta ništa, jer je i SAD veliki izvoznik, a Trump se nada da će se na sastanku sa Xi Jinping krajem studenog već nekako dogovoriti da kina opet počne kupovati američke energente. To će biti vrlo težak posao za Trumpa, jer će Kina tražiti ustupke na koje će američki predsjednik teško pristati. Ipak, pričekajmo da završi sastanak dvojice predsjednika, kako bi mogli izvući nekakve zaključke.

Isto vrijedi i za Tursku, koja je već najavila svoju namjeru kršenja embarga. Štoviše, Ankara po svemu sudeći ima dokaze, ili barem onaj dio koji se odnosi na upletenost državnog vrha Saudijske Arabije u ubojstvo Khashoggija, a Trump to ne može zanemariti. Objava tih materijala bi ga prisilila da poduzme konkretne mjere protiv saudijske kraljevske obitelji, a to znači gubitak stotina milijardi od prodaje oružja i nepoznati iznos svih saudijskih izravnih i neizravnih, ulaganja u SAD.

Čak je i Indija dala slične izjave. Washington se već spori s New Delhijem, koji je, unatoč američkom protivljenju kupio ruske sustave S-400, i ne može ulaziti u još jedan sukob s Indijom. Naime, Indija je za SAD strateški važna zemlja za zadržavanje Kine

Na kraju imamo još tri izuzeća – Japana, Južne Koreje i Tajvana. Iznenađujuće je da je među “dobrim momcima” čak i Italija, koja je trenutno u  sukobu s EU. No, postoje oni koji u ovom potezu vide da pokušaj, možda nespretan, da se “kupi” vlada u Rimu, koja se suprotstavlja mehanizmima sankcija kojima Talijanima prijeti Europa.

Konačno, tu je i Grčka, koja je dobila toliko pažnje, kakvu od  Bruxellesa nikada nije dobila.

Iza odluke Trumpa, iako u manjoj mjeri, stoje američki naftni divovi, koji žele zamijeniti Iran na svjetskom tržištu.

Do danas je, međutim, to samo želja, jer se od Saudijske Arabije traži da nadoknadi proizvodnju Teherana i da kontrolira cijenu sirove nafte.

Paradoks je da SAD svoju odluku pravdaju “opasnim iranskim nuklearnim programom”, dok je ista Saudijska Arabija upravo počela graditi svoju prvu nuklearnu elektranu, koja može biti korištena u civilne svrhe, a možda i ne.

To je dodatni izazov Iranu, što je prirodno ako saudijski režim bude nuklearna sila. Znak koji nas tjera da bolje razumijemo količinu ludosti koja se troši u ovom sporu, koji može prerasti u sukob.

Donald Trump, dok se popuštao pritiscima neokonzervativaca, htio je započeti igru na kartu masakra uoči srednjoročnih izbora, koje nije ni dobio ni izgubio. Naravno, tehnički je bilo vremena da sve odradi i ranije, ali je htio povući politički potez u vrijeme glasanja. Ispada se da je strategija bila pobjednička, ako uzmemo u obzir da je zadržao većinu u Senatu.

Druga svrha pokretanja ovog sukoba su novi izazovi s obnovljenim Kongresom. Tijesna pobjeda u Zastupničkom domu Demokratske stranke, koja je sve samo ne liberalna, mogla bi pomoći Trumpu da se suprotstavi pritiscima neokonzervativaca za jačanje pritiska na  Bliskom istoku. Pitanje je samo koliko je sam Trump spreman na popuštanje, iako je u predizbornoj kampanji mnoge ratove u toj regiji, osim suprotstavljanja Iranu, nazivao “besmislenim bacanjem novca, bez ikakve šanse za trajnu pobjedu”.

Ono što u Washingtonu možda zaboravljaju je činjenica da će se većina ove igre igrati u suočavanju s Vladimirom  Putinom i Xi Jinpingom, koji nikada nisu doveli u pitanje podršku Teheranu.

Započela je vrlo opasna igra. Unatoč znakovima popuštanja i davanjem nekakvih rokova prilagodbe kupcima iranske nafte, ona će ići svojim tokom. Moguće su samo dvije opcije. Ili će SAD popustiti, što je teško očekivati, ili će naftni spor eskalirati u sukob, ali ne samo s Iranom, nego i svim ostalim zemljama koje sve teže trpe štetu zbog sankcija koje Washington cijelom svijetu nameće doslovno na dnevnoj bazi.




Kliknite na "Sviđa mi se" ako još niste i podržite nas.



© Tekst možete prenositi samo uz navođenje IMENA AUTORA, izvora LOGICNO.COM i OBJAVOM LINKA prema izvornom članku. FOTOGRAFIJE nemojte skidati jer su kupljene i za većinu nemate autorska prava.


31
Ostavi komentar

avatar
10000
10 Comment threads
21 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
29 Comment authors
KileFatihLaze selo, lazu ljudidavorbbbb Recent comment authors
avatar
10000
tobia quantrill
Guest
tobia quantrill

samo cu citirat:

Washington je navedenim zemljama dao rok od 180 dana kako bi smanjile svoj uvoz iranske nafte na nulu.

Dakle, Washington (jednina)…navedenim zemljama (mnozina)….a sankcije Washingtona toboze Iranu????????

Bas me zanima nakon 180 dana sto ce se desit,a i Fra,Ger su mutave (UK je posebna prica)?

ako ovo nije nasilje u obitelji (NATO), ne znam sto je.

Ameri plesu po rubu vlastitog ponora, i ta linija financijskog kolapsa je jako blizu,a onda nece bit ugodno citat o zakljuccima iza zatvorenih vrata

Dobar450Loš Odgovori
3 mjeseci
Dub Miroslav
Guest
Dub Miroslav

Neće se čitati.Globalnu ekonomsku krizu se osjeća svaki dan i u svemu.

Dobar190Loš Odgovori
3 mjeseci
Tupko Glupko
Guest
Tupko Glupko

Za 180 dana proci ce sezona grijanja, sto ce djelomicno odgoditi problem do sljedece zime.
Ako europskim zemljama bude problem nedostatak iranske nafte, jos vise ce se okrenuti ruskom plinu.
Autogol Amera bio bi dizanje cijene barela nafte preko 100 dolara.
U tom slucaju Rusija bi trebala zadrzati povoljne cijene plina, da Europa uvaza jos vise ruskog plina.
Nije gotov samo Sjeverni tok 1 i 2 do Europe, finisira se tok od Kaspijskog jezera, Azerbejdzana, Gruzije, Turske, Grcke i Albanije do juzne Italije.
I o tome smo pisali prije mjesec-dva.
Azerbejdzan i Gruzija su male zemlje, ovo podrucje ce Ameri pokusati maksimalno destabilizirati.

Dobar210Loš Odgovori
3 mjeseci
velebit
Guest
velebit

Globalni sukob traje od početka drugog rata. ovo sa iranom, vjetnamom, sirijom, libijom, irakom, korejom su samo sitne epizode.

Dobar140Loš Odgovori
3 mjeseci
eu kolonija
Guest
eu kolonija

saudijska arabija, koja je u sukobu I koja je na udaru šiitski raketa sa svih strana svijeta, treba da zamjeni iran u isporuci nafte američkim “saveznicima”. lijepo su to amerikanci smislili, saudijska arabija većom prodajom nafte bi više trošila na kupnju američkog naoružanja samo što je geoplotika višedimenzionalna igra a ne jednolinijska I to je teško razumjeti za američke pohlepne mozgiće (mali, kokošiji, mozgovi) iz vojnoindustrijskog kompleksa

ps. nema tu niakve politike. tu je u pitanju čista pohlepa I u konačnici će svi koji slijede tu “politiku” tj. pohlepu imati problema

Dobar310Loš Odgovori
3 mjeseci
Dub Miroslav
Guest
Dub Miroslav

Lijepi je prikaz, nastanka Saudijske Arabije, njihove veze s amerima i znaćaja u naftnom biznisu, u posljednje dvije emisije “Povijest četvrtkom” radio Zagreba. Može se poslušati na “Slušaonica HR”
Nije baš sve onako kako to večina zamišlja.

Dobar90Loš Odgovori
3 mjeseci
Alen
Guest
Alen

Ako koga zanima , veliki rat opisan u islamskoj eshatologiji počinje upravo radi borbe oko nafte tj zlata tj crnog zlata ..

Dobar16-1Loš Odgovori
3 mjeseci
Son of Alerik
Guest
Son of Alerik

Ono što određuje budućnost nisu proročanstva, Nostradamusi, Apokalipse, nego ciklusi utkani u samo postojanje svega. Što se više ljudi privuče vjerovanju u Armagedon, to je on i izvjesniji. Budućnost se ne mora tako odigrati i to je ono što svemu unatoč budi optimizam.

Dobar23-4Loš Odgovori
3 mjeseci
Alen
Guest
Alen

Sudbina je vec unapred poznata Njemu , Poslanik je tu da upozori a ne odredjuje nista… Kao sto je upozorio u hadisu oko kamate : “Doći će vrijeme kada neći biti niko ko nije okusio kamatu; ako je ne probaju, onda će ih zahvatiti njena prašina!”
Izgovoreno prije 1400 godina , a ti znas , da je upravo ovako danas…

Opet čudna je koincidencija da se i hadis oko velikog rata i crnog zlata poklapa sa vremenom u kojim zivimo iako je istzi izgovoren opet prije 1400 godina….

Sad sta odredjuje buducnost , je druga i opsirna tema i nije mi bila namjera doticati se te teme

Dobar19-4Loš Odgovori
3 mjeseci
Dub Miroslav
Guest
Dub Miroslav

Molim te da navedeš naslov knjige da je pročitam. Hvala.

Dobar6-1Loš Odgovori
3 mjeseci
Alen
Guest
Alen

Kuran , zbirka hadisa ,muslim ili tirmizi ili buharija, hadisi o ahiru zeman ,hadisi o poslednjem vremenu, hadisi o melhama kubra ,predznaci sudnjeg dana…

Ebu Hurejra (radiallahu anhu) kaže:”Poslanik (sallallahu alejhi ve sellem) je rekao:”Smak svijeta neće doći dok Eufrat ne otkrije brdo zlata, zbog čega će se ljudi krviti. 99 od 100 će poginuti, ali svaki od njih će misliti da je on taj koji će preživiti i tako se dočepati zlata.” (Muslim)

Dobar80Loš Odgovori
3 mjeseci
Laki Topalović
Guest
Laki Topalović

Ku’ran je vrijedno štivo, ovisno kako ga tko čita i interpretira. Baš kao Biblija, iako se u mnogočemu podudaraju. Ja sam iz kršćanske porodice, po tradiciji, recimo. Ne prakticiram i nisam vjernik u pravom smislu te riječi, ali se nikada ne bih usudio komentirati nešto što nisam pročitao, i pokušao razumjeti.

Dobar10-3Loš Odgovori
3 mjeseci
Alen
Guest
Alen

” On tebi objavljuje Knjigu, u njoj su ajeti jasni, oni su glavnina Knjige, a drugi su manje jasni. Oni čija su srca pokvarena željni smutnje i svog tumačenja ““ slijede one što su manje jasni, a tumačenje njihovo zna samo Allah. Oni koji su dobro u nauku upućeni govore: “Mi vjerujemo u njih, sve je od Gospodara našeg!”
A samo razumom obdareni shvaćaju.”
(Kur’an, Imranova porodica 3:7)

Ovo je ajet o citanju i interpretiranju i shvacanju…

Dobar5-1Loš Odgovori
3 mjeseci
Gordan
Guest
Gordan

Za one koji traze dlaku u ajetu…

Dobar1-2Loš Odgovori
3 mjeseci
martinov
Guest
martinov

G. Babiću. Čini mi se da nitko ne pravi više grešaka u tekstu…Cijele riječi se nađu na pogrešnom mjestu, tako da često pokvare smisao onoga što ste htjeli reči.
Smatram da je to neodgovorno prema čitaocima, osim ako do tih grešaka dođe na neki drugi način. Pozdrav.

Dobar7-13Loš Odgovori
3 mjeseci
aga cija
Guest
aga cija

g. Martinov
a ja smrtam do je voma bolje ići nnno “Jutranji” i “Vočernji” lest,tomo noma pugruški e svo je ustina!!!!!

Dobar16-3Loš Odgovori
3 mjeseci
Laki Topalović
Guest
Laki Topalović

Točno, mislim da je ovo “sirovi tekst”, bez lektora. Što obično nije zadaća nekoga tko piše brzo na tipkovnici, pogotovo. No, nema veze….Ali vidim da ima jedna greška kina malim slovom, na jednom mjestu, manjak ….su… u prvoj rečenici .Sankcije su proširene i dolje umjesto “je” , piše “se”. To bi čak i lektor možda previdio, osim da ne čita doslovno pod “lupom”. Malo ovaj put pretjeruješ.

Dobar60Loš Odgovori
3 mjeseci
Trubadur
Guest
Trubadur

Članak je sasvim u redu i potpuno se normalno može pročitat…. A za druga martinova, samo jedna poruka… “Slabom k*rcu i dlake smetaju*…

Dobar27-2Loš Odgovori
3 mjeseci
Ratoborna Gljiva
Guest
Ratoborna Gljiva

Hoš reći “hrđavom”.

Dobar9-1Loš Odgovori
3 mjeseci
Tupko Glupko
Guest
Tupko Glupko

Na morskom dnu po sredini Kaspijskog jezera napraviti naftovod izmedju Rusije i Irana.
Pet drzava koje izlaze na Kaspijsko jezero nedavno je napokon dogovorilo granice na jezeru.
Kasnije Rusija moze prodavati tako transportiranu naftu kome hoce.
Vec smo pisali o tome prije mjesec-dva.

Dobar210Loš Odgovori
3 mjeseci
aga cija
Guest
aga cija

Vele ljudi u mom kraju da, kad kobila krepava, najviše se riće. Ta me usa na tu kobilu podsjeća, a ozbiljno ju uzimaju samovelesila kao hrvatska, bugarska, rumunjska…i ostale kojima mogu još prodati mu.a pod bubrege.A nije daleko ni vrijeme kad će ta kobila skupljati krpice i bjeeeeeeeeeeeeeež doma. How is that?

Dobar180Loš Odgovori
3 mjeseci
Fatih
Guest
Fatih

KOBILA CE PRIJE KREPAVANJA BITI DOBRO IZJEBANA OD PASTUHA SA ISTOKA!!😁😁😁😁😁😁😁

Dobar30Loš Odgovori
3 mjeseci
Tvingo
Guest
Tvingo

U povjesti naroda su Rusi i Iran više bili na suprotnim stranama,medusobno su se gledali kao geopolitički suparnicii njihov odnos je bio hladan baš kao sa kinezima,e stvari su se promjenile nekako u zadnje vreme pošto su svi na udaru istih globalnih sila i pošto drugog izbora i nemaju . Svi imaju svoje interese i tu je i kraj ljubavi.Da tome nije tako gore pomenuti naftovodi bi se odavno izgradili .

Dobar12-1Loš Odgovori
3 mjeseci
davor
Guest
davor

Tko je gledao AIPAC 2018 convention taj ne može biti iznenađen Trumpovom politikom prema Iranu. Sve ovo oko nafte je manje važno, bitan je samo interes jedne male bliskoistočne prćije. Poznata izjava “we must stop Iran, we will stop Iran!”
https://m.youtube.com/watch?v=77GdJHRQC4Q

Dobar80Loš Odgovori
3 mjeseci
bbbb
Guest
bbbb

Diš to gledati ko da gledam ovacije njihovom bratu šiklgruberu………….

Dobar30Loš Odgovori
3 mjeseci
davor
Guest
davor

Upravo tako, na Aipac-u se određuju egzekucije bliskoistočnih arapskih i šijitskih država, kao nekoć pozivi na eliminacije slavena na pivničkim govorima Schiklgrubera. I to potpuno otvoreno, uz pompoznost, ovacije i ekstaze i sa blagoslovom svih državnih elemenata.

Dobar70Loš Odgovori
3 mjeseci
kardinale
Guest
kardinale

Danas Sauron nekoliko obitelji tipa Corleone,Capone ( neka mi onaj stari Corleone, Capone oprosti ipak su imali kodex ponasanja ) koriste ovu veliku zemlju kao batinu za svoje kamatarenje po cijelom zbunjenom svijetu. Malo se ipak daleko odlazi.
Do 1964 je ova zemlja i bila cak simpaticna ali poslije eskalacija ratova posvuda. Tuzno jadno dekadentno…

Dobar110Loš Odgovori
3 mjeseci
alan ford
Guest
alan ford

“SAD kažnjavaju cijeli svijet i vode ga u globalni sukob” ma kakve SAD. sto puta sama rekao: SAD ne postoje, takozvane SAD su korporacija u vlasništvu ciohazarske bankomafije. ciofašisti vode cijeli svijet u globalni sukob. ciofašisti imaju svoje 3 države: Izrael koji služi kao vječita žrtva da su nedodirljivi, SAD- koji je moćni div sa kojim ciofašisti mogu napadati druge države i Saudijska Arabija- koja služi za širenje kaosa i terorizma pod skutom CIA-e i Mosada. “Izrael je najveća opasnost za svjetski mir”– ovo je rekao slavni njemački književnik i nobelovac, Günther Grass 2012. godine, godinu dana uoči svoje smrti. Grass, koji je bio ljevičar i član SPD-a, preko 40 godina. Grass je svoju kritiku na račun Izraela tada napisao u obliku poeme, pod naslovom “Što se mora reći”. Grass se odlučio na tu kritiku, baš pred kraj svog života, jer je znao, da će se na njega sručiti lavina optužbi za “antisemitizam”. U toj poemi, on je baš rekao, da je svjestan opasnosti da bi ga mogli optužiti za antisemitizam, ali da više neće šutjeti i kaže: Izrael je najveća opasnost za svjetski mir, a ne Iran, Iran nema atomsko oružje, ali Izrael ima ogromne količine atomskog oružja, i… Čitaj dalje »

Dobar120Loš Odgovori
3 mjeseci
odisea
Guest
odisea

Upravo gledam, u USA izabrana predstavnica domorodačkog korijena,nakon toliko stoljeća od kada su protjerani i marginizirani.A sve pod krinkom demokratije.
Ni oni nisu bolji od Izraela.
Našla krpa zakrpu.

Dobar2-1Loš Odgovori
3 mjeseci
Laze selo, lazu ljudi
Guest
Laze selo, lazu ljudi

Jako pretenciozan zakljucak. Presucuje se uloga Ujedinjenog Kraljevstva. Prema tekstu ispada da iza svega stoji americki predsjednik. Prema komentarima da stoji iza svega americki narod. Odustajem citati.

Dobar0-6Loš Odgovori
3 mjeseci
Kile
Guest
Kile

Nemaš pojma

Dobar10Loš Odgovori
3 mjeseci




Najnovije vijesti
20/02/2019 20/02/2019
Life&Style

Branko Kockica savjetuje djeci ono za što bi ga današnji mainstream mediji razapeli. Tatatatira…

19/02/2019 19/02/2019
Politika

Venezuela odbacuje Trumpove prijetnje i završava istragu protiv Guaidóa

19/02/2019 19/02/2019
Zanimljivosti

Čudni čuvari Ermitaža

18/02/2019 18/02/2019
Politika

Terirostički napadi u Iranu i Indiji – Kome odgovara da je kriv Pakistan i kako izbjeći rat?

18/02/2019 18/02/2019
Life&Style

“SODOMA – Istraga u srcu Vatikana” – Knjiga koja otkriva najveću tajnu uplašenog Vatikana…

17/02/2019 17/02/2019
Auto-moto

Koji su automobili najsigurniji u 2019. godini?

16/02/2019 16/02/2019
Ekonomija

Udar na petrodolar iz Bruxellesa – EU energente i sirovine želi plaćati samo u euru

16/02/2019 16/02/2019
Politika

Summit o Siriji u Sočiju i koraci za protjerivanje američkih trupa iz Al-Tanfa

16/02/2019 16/02/2019
Life&Style

Sjećanje na Olimpijske igre

15/02/2019 15/02/2019
Ekonomija

Prvi put u povijesti američki dug premašio 22 000 milijarde dolara – Trump je ipak optimist

15/02/2019 15/02/2019
Life&Style

Putevi i stranputice

14/02/2019 14/02/2019
Politika

Greška je u strateškom planiranju – Nikakav proračun Pentagona nije dovoljan da parira Rusiji i Kini

14/02/2019 14/02/2019
Life&Style

Sve, sve, ali komšiluk…

13/02/2019 13/02/2019
Politika

London – “Operacija Zapadni Balkan”

13/02/2019 13/02/2019
Politika

Kina se pripremila za “rat” protiv SAD-a u svim područjima visoke tehnologije

13/02/2019 13/02/2019
Life&Style

Što se čudimo?

12/02/2019 12/02/2019
Politika

Žuti prsluci zbog cenzure napuštaju Facebook i odlaze na ruski VK

12/02/2019 12/02/2019
Politika

Je li sinkronizirano pojavljivanje fašističkih natpisa u Hrvatskoj i Europi slučajno ili manipulacija?

12/02/2019 12/02/2019
Politika

Norveška protjerala poljskog konzula: Njegov posao nije baviti se oduzimanjem djece Poljaka

12/02/2019 12/02/2019
Life&Style

Kad policija krade

11/02/2019 11/02/2019
Politika

Venezuela: Svi grijesi “chavista” iz nekog razloga ne jamče pobjedu Washingtona

11/02/2019 11/02/2019
Politika

Caracas novac od nafte želi na račun u Rusiji, dok prema Venezueli plovi misteriozni saudijski tanker

11/02/2019 11/02/2019
Politika

Što ako su “Žuti prsluci” američki instrument pritiska na Pariz i neovisnost Europe?

11/02/2019 11/02/2019
Life&Style

Vjetar

10/02/2019 10/02/2019
Politika

Migracije i Rusija u velikoj seobi naroda 




O nama • Marketing • Kontakt
wpDiscuz
You are going to send email to

Move Comment