Donald Trump je tvrdio da će iskoristiti svoje “dobre odnose” i s Kijevom i s Moskvom kako bi riješio ukrajinski sukob
Bivši američki predsjednik Donald Trump rekao je da je “puno naučio” tijekom sastanka s ukrajinskim čelnikom Vladimirom Zelenskim u petak, ali da nije promijenio stav da se sukob mora riješiti “poštenim dogovorom”.
Trump i Zelenski susreli su se u Trump Toweru u New Yorku, nakon što su Zelenskog žestoko kritizirali republikanci zbog pojavljivanja u kampanji za Trumpovu predsjedničku protivnicu, potpredsjednicu Kamalu Harris, ranije ovog tjedna. Na skupu u Sjevernoj Karolini u četvrtak, Trump je optužio Zelenskog da je “iznosio male ružne klevete” prema njemu, opisujući ukrajinskog čelnika kao “čovjeka koji odbija sklopiti dogovor”.
U kratkoj izjavi novinarima prije sastanka, Trump se pohvalio da ima “vrlo dobar odnos” i sa Zelenskim i s ruskim predsjednikom Vladimirom Putinom, obećavši da će “riješiti [sukob u Ukrajini] vrlo brzo” ako pobijedi na izborima u studenom.
Pojavljujući se pored Zelenskog nakon toga, Trump je rekao: “Puno sam naučio, ali mislim da se nisam promijenio sa stajališta da obojica želimo vidjeti ovaj kraj i obojica želimo vidjeti sklapanje poštenog dogovora.”
Upitan kako će to postići, Trump je rekao da je “prerano to reći”.
“Imam svoje ideje, a siguran sam da predsjednik definitivno ima svoje ideje”, dodao je.
Trump je u više navrata tvrdio da do sukoba nikada ne bi došlo da je on bio predsjednik 2022., te inzistirao da bi mogao prisiliti Zelenskog i Putina na diplomatsko rješenje “u roku od 24 sata” od izbora.
Zelenski je također rekao da želi da se sukob brzo riješi, ali je isključio mogućnost da se to učini putem pregovora. Ranije ovog tjedna predstavio je američkom predsjedniku Joeu Bidenu takozvani ‘plan pobjede’, za koji tvrdi da nudi putokaz za vojnu pobjedu nad Rusijom.
Dok dokument nije javno objavljen, sastoji se od četiri točke – nastavak upada Kijeva u Kursk, sigurnosna jamstva Zapada za Ukrajinu poput NATO-a, isporuka naprednijeg oružja i međunarodna financijska pomoć za zemlju, prema The Times.
Za razliku od Trumpa, Biden i Harris odbili su javno razgovarati o diplomatskom okončanju sukoba. Nakon vlastitog sastanka sa Zelenskim u Bijeloj kući u četvrtak, Biden je najavio više od 8 milijardi dolara vojne pomoći Ukrajini, dok je Harris opisala ideju da Kijev trguje teritorijem za mir kao “opasnu i neprihvatljivu”.
Trumpov kandidat za potpredsjednika, J. D. Vance, rekao je da bi Trump vjerojatno zamrznuo sukob duž trenutne crte kontakta i ponudio Rusiji jamstvo da Ukrajina neće ući u NATO, dok europski podupiratelji Kijeva plaćaju račun za obnovu zemlje. Moskva je deklarirala ukrajinsku neutralnost kao jedan od svojih glavnih ciljeva, istodobno inzistirajući na tome da svi mirovni pregovori uzmu u obzir “teritorijalnu stvarnost” Rusije koja kontrolira bivše ukrajinske regije – Donjeck, Lugansk, Herson i Zaporožje – plus Krim.
Doza humora – Bajden je svoj govor u UN , u Njujorku, započeo ovako : “Dobrodošli u Vašington” .
jebo vas bajden sve
Normalno da nitko ne želi pričati o planu Zelenskog:
“…nastavak upada Kijeva u Kursk, sigurnosna jamstva Zapada za Ukrajinu poput NATO-a,
isporuka naprednijeg oružja i međunarodna financijska pomoć za zemlju,”
Upad u Rusiju
Ulazak u NATO
Gađanje ciljeva duboko u Rusiji…>> 3. SVJETSKI RAT.
Californication: “Kalifornija je tokom dobrog dela dvadesetog veka predstavljala sinonim za američki san, prikazivana je najlepšim mestom za život na svetu. Donekle, to i jeste bilo tako. Prvu polovinu stoleća obeležili su pojava Holivuda i ulazak u televizijsku eru, kao i izgradnja mosta Golden gejt koji je postao simbol kontinualnog razvoja i neverovatnih dostignuća. Druga polovina započela je ustanovljavanjem Silicijumske doline i proizvodnjom prvog hard diska, što se kasnije nastavilo do neslućenih razmera. Paralelno, univerzitetski centri Stanford, Berkli, Irvin, Los Anđeles, San Francisko, San Dijego – postali su u određenim naučnim oblastima najbolji na svetu. Posmatrajući je separatno iz ugla statistike i indikatora nominalnog bruto društvenog proizvoda, Kalifornija je u dvadesetprvom veku peta najveća ekonomija na svetu. Ujedno, u SAD to je najmnogoljudnija federalna država i što je za predsedničke izbore značajno, daje ubedljivo najveći broj elektora – 54 (od ukupno 538). Zapravo, Kalifornija daje isti broj elektora kao i… Čitaj više »
Nastavak.
“Povećavanje poreza nije doprinelo poboljšavanju uslova života, unapređenju poslovnog ambijenta, izgradnji strateške infrastrukture, niti rešavanju nagomilanih socijalnih pitanja (poput problema beskućnika koji u Los Anđelesu poprima zabrinjavajuće razmere).
Zašto?
Trulež isplivala na površinu
Californication nije samo pesma u kojoj se opisuje „socijalno dno“, nego i najava da će sva ta „trulež“ isplivati na površinu i predstavljati glavni tok društvenog života. Ono što je do pre svega tri decenije bilo društveno neprihvatljivo, postalo je ne samo dopustivo, već u velikoj meri i uzorno.”, sputnik, čini mi se
Ima i nastavak. O woke kulturi.