Izraelska industrija špijunaže radi za diktature u njihovom lovu na “nepoćudne elemente”

Izrael spijunaza
8 komentara

Izraelski dnevni list Haaretz otkrivaju da je Izrael postao najveći izvoznik uređaja za špijuniranje, koje prodaje diktatorima koji ih koriste za praćenje svojih disidenata.

Prema istrazi Haaretza, na temelju 100 izvora iz 15 zemalja, izraelska industrijska špijunaža je prodala uređaje mnogim zemljama diljem svijeta, čak i ako je bilo poznato da će oprema biti korištena za zlonamjerne operacije i “kršenja prava civila”, što za izraelski režim i kompanije nije neka novost.

“Diktatori diljem svijeta, čak zemlje koje nemaju diplomatske veze s Izraelom, pomoću tih uređaja prisluškuju njihove protivnike i aktiviste za ljudska prava, špijuniraju njihovu elektroničku poštu,  hakiraju njihove aplikacije i snimaju razgovore”, piše Haaretz.

“Danas je svaka vladina agencija koja ne poštuje privatnost svojih građana opremljena uređajima za špijuniranje koji su proizvedeni u Herzliya Pituahu, prosperitetnom predgrađu Tel Aviva koje je jedno od glavnih središta izraelske high-tech industrije”, otkriva Haaretz.

Izraelski list navodi kako se izraelska tehnologija za špijuniranje koristi za lociranje i hapšenje aktivista za ljudska prava, za ušutkavanje građana koji kritiziraju svoje vlade, a znakovito je da se oprema vrlo dobro prodaje u muslimanskim zemljama koje nemaju  službene bilateralne odnose s Izraelom.

Izrael je svoju opremu i programe za špijuniranje, među ostalima, prodao Bahreinu, Indoneziji, Angoli, Mozambiku, Dominikanskoj Republici, Azerbejdžanu, Swazilandu, Bocvani, Bangladešu, El Salvadoru, Panami, Nikaragvi, Maleziji, Vijetnamu, Meksiku, Uzbekistanu, Kazahstanu, Etiopiji, Južnom Sudanu, Hondurasu, Trinidadu i Tobagu, Peruu, Kolumbiji, Ugandi, Nigeriji, Ekvadoru i Ujedinjenim Arapskim Emiratima.

Američki list The New York Times je prošle godine naveo kako je meksička vlada stekla napredni izraelski program “Pegasus”, koji je vladi omogućio da prati novinare, aktiviste za borbu protiv korupcije, čak i odvjetnike koji su vodili slučaj masovne otmice 43 učenika u mjestu Ayotzinapa u južnoj državi Guerrero.

Iz istrage izraelskog lista je primjetno da izraelski režim i kompanije koje od njega dobivaju izvozne licence opskrbljuju većinu zemalja koje same nisu u stanju stvoriti napredne tehnologije za špijuniranje.

Iako je ovo dječja igra za ono što trpe Palestinci u Pojasu Gaze, Zapadnoj obali i na okupiranim područjima, izraelski režim se može pohvaliti kako se “okitio još jednom medaljom” u morbidnom natjecanju sa zemaljama s dugom tradicijom kršenja ljudskih prava.

Haaretz

Pretplatiti se
Obavijesti o
8 Komentari
Najstariji
Najnoviji Najviše komentiran
Inline povratne informacije
Pogledaj sve komentare
Dub Miroslav
5 godine prije

Dobra vijest! Još uvijek nije prodano našoj zemlji, no kako brzo stasaju nacional-fašisti i to ćemo uskoro doživjeti ( i preživjeti?!?). Svijet se drastično promjenio židovi su postali cionisti i dragi su ima fašisti, svi su globalisti i tako pucaju sebi u leđa!

davor
5 godine prije

Ništa iznenađujuće. Zapadni svijet je jedna velika Mossadova igraonica, a svaka kritika takvog stanja pripisuje se antisemitizmu iako kritika izraelske države je logički nepoveziva sa kritikom svih židova.

Mister ?
5 godine prije

Oni rade samo za sebe. Dok su se neke sluzbe uspavale ovi se prosirili kao hobotnica

onaj najgl.....veći Dalton
5 godine prije

Svaka tehnologija se može zloupotrijebiti. A svaka roba im svog kupca. Izraelska je očito vrlo kvalitetna. Vladina agencija koja ne poštuje privatnost svojih građana? Ovo piše netko tko vjeruje u Andersenove bajke. Tko to poštuje privatnost svojih građana? USA, Velika Britanija, EU, Rusija, Njemačka, Izrael, Saudija, Kina……ove otužne balkanske demokracije? Tko i na koji način vodi borbu protiv ”fake news”? Diktatori? Kakvi diktatori. Nema više pravih diktatora. Izumiru. Kao dinosauri. Pravi diktator je bio npr. Idi Amin Dada. Iako je vojnu karijeru započeo u vojsci pod engleskim zapovjedništvom, izgleda da su mu se toliko zamjerili da je 1977. g. obznanio da je pokorio Britansko Carstvo. Postao je poznat i kao posljednji kralj Škotske. Sebi je dao titulu CBE (Conquer of British Empire). Uspješnost u svemu što je radio u životu, iskazao je titulom ”Njegova Izvrsnost, Doživotni predjednik, Maršal Al Hađi Doktor Idi Amin Dada, VC, DSO, MC, Gospodar svih zvijeri… Čitaj više »

© 2023 – Portal Logično

POVEZANE VIJESTI

Nije pronađen nijedan rezultat.