Rusija ponovno pokreće proizvodnju automobila Moskvič u bivšoj Renaultovoj tvornici

Moskvič auto
57 komentara

Nakon pauze od dva desetljeća, Rusija je u srijedu iznova pokrenula proizvodnju automobila Moskvič, simbola sovjetske ere, u bivšoj tvornici francuskog proizvođača automobila Renault u Moskvi, priopćio je proizvođač automobila Kamaz Trucks, tehnološki partner tvornice.

Renault je u svibnju prodao svoj većinski udio u proizvođaču automobila Avtovaz ruskoj državi, zadržavši šestogodišnju opciju otkupa. Grupacija je također prodala svoju tvornicu južno od Moskve, preimenovanu u Moskovsku tvornicu automobila “Moskvič”.

S obzirom da se ove godine očekuje proizvodnja od samo 600 vozila, ponovno pokretanje marke Moskvič vjerojatno neće promijeniti sumorne izglede za cijelo rusko automobilsko tržište, čija bi godišnja prodaja mogla pasti ispod brojke od milijun po prvi put u modernoj povijest Rusije.

Konačni cilj proizvodnje je 100.000 vozila Moskvič godišnje, od kojih će neka biti električna, što je znatno ispod prosjeka industrije za automobilsku tvornicu, koja je proizvodila između 200.000 i 300.000 vozila. Tesla napravi oko 22.000 automobila tjedno u svojoj tvornici u Šangaju.

“Prvi automobili Moskvič sići će s proizvodne trake u prosincu 2022.”, rekao je Kamaz u izjavi.

Izvori su Reutersu rekli da će Moskvič biti partner s kineskim proizvođačem automobila JAC Motors koji će osigurati dizajn, inženjering i proizvodnu platformu za novu marku Moskviča.

Rusko ministarstvo industrije i trgovine priopćilo je da će pokretanje velike proizvodnje otvoriti radna mjesta za oko 40.000 ljudi.

Prodaja modela Moskvič 3, opisanog kao urbani crossover opremljen benzinskim motorom i automatskim ili ručnim mjenjačem, počet će u prosincu, priopćilo je ministarstvo.

Moskvič
Pretplatiti se
Obavijesti o
57 Komentari
Najstariji
Najnoviji Najviše komentiran
Inline povratne informacije
Pogledaj sve komentare
hiber
2 godine prije

Nista od toga. Radnici će izginuti na fronti, a i oni koji prežive teško ce raditi bez ruku ili nogu. Mobilizacijom je rat dosao u Rusiju i oni iz tog rata vise ne mogu da izađu osim povlačenjem i porazom. Ako je mogla USA i SSSR mogu i oni. Samo sto rusi poraz shvaćaju emotivno pa zavrsavaju u revolucijama i raspadima, ali to je njihov problem.

Necjepljeni Kokot
2 godine prije

A koji je to auto bolji od Moskviča ? 🙂

Goldam
2 godine prije

Sjetimo se kako su zapadni demokrati
Demonizirali ruske proizvode za vrijeme prvog hladnog rata da uniste konkurenciju

Rover70
2 godine prije

Određeni rfuski izvori kažu da je to Peugeotova tvornica a ne Renaultova.

Faust
2 godine prije

I Škoda i Dacia su skromno krenuli nakon raspada Istočnog bloka a danas su respektabilni proizvođači.Nema razloga da se to ne ponovi s autoindustrijom RF.

Ringo10
2 godine prije

Pa auto industrija im jeste u problemima iako se polako oporavlja
Tako je to kad ovisis o Zapadu
Rusima mora biti jasno da im ni proizvodnja cackalica ne smije ovisiti o Zapadu

m.ivanisevic
2 godine prije

Imaš kakav link koji potvrđuje ovo? Ako nemaš žali bože slova.

City
2 godine prije

Bila je neka blogerka na youtube iz St Petersburga, s ocalima, ne zna se jel musko Ili zensko, ne vidim je vise ni nju ni njene video. Isla je po istoimenom gradu i prikazivala prazne police po supermarketima…ima neki Amerikanac koji zivi u Moskvi i on prikazuje video po supermarketima i oni su puni ima sve vrste robe.

Nekoime
2 godine prije

Koja je razlika između Mercdes/Audi/BMW i Moskviča? Moskvič ima goriva.

tuf
2 godine prije

Ne znam koliko dugo će imati koristi od sadržaja Renaultovih pogona. Većina strojeva, opreme i softvera vezana je za zapadne proizvođače i kada se počnu kvariti zbog sankcija neće moći biti uredno servisirani. A proizvodnja zamjenskih dijelova za svu tu opremu je Rusiji neisplativa. Vjerojatno će ih vremenom Kinezi asimilirati.

Mirni promatrač
2 godine prije

Koliko košta? kako se može nabavit kod nas?

Kerefek76
2 godine prije

Sjećam se Moskviča sa faksa kad sam studirao 90-tih. Frend ga je imao sređenog. Kad su drugi auti iste veličine imali po 500 kila ovaj je imao preko tone. Tenk od auta. Da s njime lupiš bilo koji današnji auto mislim da bi prošao kroz njega kao kroz maslac. .:)

DRD
2 godine prije

Tvornice iz zapadnih zemalja su pod pritiskom svojih totalitarnih vlada, zeljnih rata morali izaci iz ruskog trzista i to uz velike financijske gubitke.

Ruska vlada ih nije potjerala, nek recu veliko HVALA svojim glupim politicarima za gubitak trzista i investiranog novca.

Rusija se mora snalaziti kako moze i Moskovic je tu za Ruse… Od neceg se mora poceti, uz to situacija je drugacija danas , tu je Kina koja ima jaku auto industriju
[ to ovi nasi rusofobi ne znaju ili omolazavaju ].

Rusi nisu napravili Moskovic ili bolje receno ne pravu domacu auto industriju da zadovolje Schwarze Hundrete ili slicne Rusofobe nego radi sebe, iz nuzde.

Slicno je i u Iranu. Cak i Saudi Arabija gradi svoju auto industriju ali treba citati, citati…

tihobl
2 godine prije

Volio bi da mogu da prenesem sa telegrama fotke zaglavljene zapadne tehnike u ukrajinskom blatu. Ali ne znam.
Na fotkama se vidi kako sovjetskom tehnikom sajlama vuku doniranu zapadnu tehniku.

Da se razumijemo – zapadna vozila su bolja za grad i autoput. I rusi kupuju volvo kamione za prevoz od grada do grada. Ali za prevoz po seoskim putevima kamaz je zakon. Ne pobjedjuje stalno na relacijama Pariz – Dakar bez razloga.

JozoO
2 godine prije

Ovo na slici izgleda vrlo pristojno. Vuče mi na kiu.

Švejk
2 godine prije

Prvo sam mislio, da je taj auto na slici Citroen3

gogo
2 godine prije

to će i dalje biti reno, samo se izigravaju sankcije

Macedon
2 godine prije

To isto radi I Volkswagen. Samo znas sta je zalosno sto mi nista ne radimo. Barem pamet da imamo pa da ga prodajemo mi to nemamo. Oni rade I stvaraju realnu vrijednost a ti se samo smej Kako uvozili od kineze I sklapaju.

© 2024 – Portal Logično

POVEZANE VIJESTI

Nije pronađen nijedan rezultat.