Temeljeći svoju teoriju o određenim “aberacijama” na seizmičkim podacima koje su ispitivali, znanstveni tim postulira da na jezgri našeg planeta mogu postojati debele gomile metalnih kristala koji “padaju kao snijeg”.
Tim istraživača iz Sjedinjenih Država i Kine zaronio je u tajne dubine Zemlje tvrdeći da je jezgra našeg planeta možda prekrivena debelim slojem metalne prašine koji pomalo nalikuje snijegu.
Prema Sveučilištu u Teksasu na Austinovoj web stranici vijesti, objavljena je nova studija koju je vodio izvanredni profesor sa Sveučilišta Sichuan u Kini pod nazivom Youjun Zhang i on postulira da su čestice željeza, “puno teže od bilo koje snježne pahulje na Zemljinoj površini”, te da padaju iz vanjske jezgre i stvaraju hrpe debljine do 320 km na vrhu unutarnje jezgre.
“Na neki je način bizarno razmišljati o tome”, rekao je Nick Dygert, docent sa Sveučilišta u Tennesseeju i koautor studije. “Imate kristale unutar vanjske jezgre koji se spuštaju na unutarnju jezgru na udaljenosti od nekoliko stotina kilometara.”
Kao što mediji navode, budući da je nemoguće zapravo uzeti uzorak jezgre našeg planeta, istraživači su to proučavali analizirajući signale snimljene iz seizmičkih valova koji putuju Zemljom.
Primijetivši određene „aberacije“ u seizmičkim podacima, s tim da su navedeni valovi očigledno putovali brže nego što se očekivalo kroz istočnu hemisferu gornje unutarnje jezgre, a sporije nego što se očekivalo pri kretanju kroz bazu vanjske jezgre, znanstvenici su smislili naziv „Željezna snježna jezgra“ u nastojanju da objasne taj fenomen.
“Granica unutarnje jezgre nije jednostavna i glatka površina, što može utjecati na toplinsku provodljivost i konvekcije jezgre”, rekao je Zhang.
Istraživanje je već dostupno na Internetu, a očekuje se da će biti objavljeno u tiskanom izdanju časopisa JGR Solid Earth 23. prosinca.
Jezgra mora biti u agregatnom stanju plazme, koja je zbog enormnih energija magnetično orjentirana. Sve je nastalo iz plazme, hladilo se iz vana. Tekućine su nestlačive, pa iz tekuće faze može nastati kruta samo hlađenjem. Zato je planet izvana krutina, pa je tekući omotač, pa bi trebala biti plinovita faza… No kako u Zemljinoj jezgri vladaju ogromni tlakovi i temperature, ima malo plina… dakle plazma i tekućina, odnosno tekući kristali… željeza i nikla.
Nova turisticka destinacija na karti popularnih odredista za ljubitelje snjeznih radosti. Uz sve sadrzaje koje nude i ostale, ova pruza jos i taman i preplanuo ten kakav nijedna druga nije u stanju pruziti. I zato:
“Skijanje se brzo uci,
Ko je blesav da sjedi kuci”
Nema bolje teorije od one koja se ne može dokazati ili osporiti. Znanstvena verzija božične pjesme.
Možda je zaista željezo teže od snijega, a možda i nije. Samo čekajuči nova “znanstvena otkiča” saznati če se više. Na kojoj su visini oblaci u zemljoj jezgri ? 😆😆
Eto, postoje poslovi (za koje, doduše, moraš ići jako dugo u školu) koji ti omogućuju da ništa ne stvaraš, već samo da mozgaš i donosiš teorije za koje se ne traže dokazi (neupitnost tvoje teorije je utemeljena u tvojoj diplomi) a što ti je teorija teže dokaziva to će ti i plaća biti veća pa sve do “Nobelove nagrade”…
Hebeš novinarstvo koje tekst započinje sa “navodno”!!!!
13km. najdublja rupa na svijetu.
Ostalo sve kojekakva nagadanja i baljezgarije ljudi koji spajaju mastu, isprogramiranim mozgom i masonerijom…