Američki tajkun pokrenuo ponudu za kupnju TikToka

TikTok
11 komentara

Frank McCourt najavio je planove za preuzimanje američkog poslovanja aplikacije društvenih medija u kineskom vlasništvu

Američki nekretninski mogul Frank McCourt otkrio je u srijedu da planira osnovati konzorcij za kupnju američkog poslovanja aplikacije društvenih medija TikTok od kineskog vlasnika.

Ponuda dolazi nakon što je američki predsjednik Joe Biden u travnju potpisao zakon kojim se želi prisiliti vlasnika platforme ByteDance da proda aplikaciju ili se suoči s potpunom zabranom u zemlji.

Zakon daje ByteDanceu 270 dana da se odvoji od poslovanja u SAD-u. Ako se ne pridržava, TikTok će biti zabranjen u trgovinama aplikacija koje služe američkim korisnicima. ByteDance, koji na sudu osporava američki zakon, rekao je da nema namjeru prodati imovinu.

Tijekom proteklih nekoliko godina, brojni američki zakonodavci iznijeli su tvrdnje u vezi s navodnim sigurnosnim upadima i kršenjima od strane TikToka, koji je odlučno negirao optužbe.

McCourt, izvršni predsjednik obiteljskog diva za nekretnine, McCourt Global, i bivši vlasnik bejzbolskog tima Los Angeles Dodgers, rekao je da planira kupiti i ponovno izgraditi TikTok kao “novu i bolju verziju interneta”.

“Ovu potencijalnu akviziciju vidimo kao nevjerojatnu priliku za kataliziranje alternative trenutnom tehnološkom modelu koji je kolonizirao internet”, rekao je McCourt u izjavi.

Prema poslovnom čovjeku, TikTok predstavlja “najbolje i najgore od interneta” povezujući milijune ljudi i dopuštajući im da budu kreativni.

“S druge strane, oni ne mogu stvarno dijeliti vrijednost koja je stvorena, a njihovi se podaci kradu i šalju u Kinu”, rekao je za novinsku kuću Semafor.

McCourt je rekao da surađuje s investicijskom bankom Guggenheim Securities, pravnom tvrtkom Kirkland & Ellis i nizom akademika i tehnologa u nastojanju da pripremi ono što je opisao kao “ponudu ljudi” za kupnju TikToka. Tvrdi da bi cilj bio migrirati aplikaciju za dijeljenje videa na digitalni open-source protokol.

ByteDanceFrank McCourtSADTikTok
Pretplatiti se
Obavijesti o
11 Komentari
Najstariji
Najnoviji Najviše komentiran
Inline povratne informacije
Pogledaj sve komentare
Max
2 mjeseci prije

Koristi gužvu .

Schwarze Hunderte
2 mjeseci prije

NOT FOR SALE !

Jomla
2 mjeseci prije

Zbog njega (onih koji stoje iza njega 😛 ) je taj “zakon” i donešen, jbg… 😛 😛

Maja Lukić
2 mjeseci prije

Naravno , postao je prepopularan , a zarada ide u kinesku kasu što je SAD-u nedopustivo . Zbog toga ovaj pritisak i priča o kršenju pravila čega na FB ili X nema , jelte . Kako se onda zove dijeljenje , bolje reći prodaja naših podataka svim zainteresiranim subjektima ?

Anis
2 mjeseci prije

Dobro kradu podatke i salju u kinu, pa sta su onda američke kompanije, platforme, Facebook Instagram i tako dalje radile svugdje po svijetu dok drugi nisu imali sta ponuditi. Znam ja to je tad bila sloboda medija, sirenje demokracije, napretka, i ostalih sranja, a kad su drugi poveli nešto od njih zaradjivati odma nevalja e to je prava istina a ne nekakva zaštita podataka

Ivana Podravec
2 mjeseci prije

Ovo je slično kao i s Huawei mobitelima .

Primat
2 mjeseci prije

takvo je vrime doslo, ..kad se ne moze bez tikija-toke, siki-mikija, žvake i kiseli sokova.
kako kaze rammstein, ..nadahnut baby lasagnom.. jedni navijadu za čerkeze, jedni za ruse, kineze, mongole.. drugi za lichtenstajn, sad, kanadu i island.. aaali SVI žive, – u ameriki!
..
coca cola, sometimes war… Wundrebar!
..
youtube.com/watch?v=Rr8ljRgcJNM

FELIX
2 mjeseci prije

DEMOKRATIJA NE PODNOSI KONKURENCIJU AKO JE NE MOZE UNISTITI ONDA KUPE TE KOJI JIM SMETAJU

gigi pinna
2 mjeseci prije

Ah ta demokracija, slobodno tržište…

gargamel
2 mjeseci prije

Ja pojma nemam šta je to, stvarno.

Darko
2 mjeseci prije

Baš Kinezi padaju na takve američke majmune 🙂

© 2023 – Portal Logično

POVEZANE VIJESTI