U tijeku širenja financijske panike američke banke zaustavljaju poslovanje

Američke banke
8 komentara

Sve više regionalnih zajmodavaca doživljava pad svojih dionica, što je natjeralo regulatore na intervenciju

Još dvije američke regionalne banke obustavile su trgovanje svojim dionicama u četvrtak, u jeku najgore krize koja je pogodila financijski sektor zemlje od 2008.

Regulatori su zaustavili trgovanje PacWestom sa sjedištem u Los Angelesu i Western Allianceom iz Arizone, nakon što su cijene njihovih dionica dramatično pale. PacWest Bancorp priopćio je kasno u srijedu da je u pregovorima s potencijalnim partnerima i investitorima o strateškim opcijama nakon što su njegove dionice pale za čak 60%. “Nedavno se tvrtki obratilo nekoliko potencijalnih partnera i investitora, razgovori su u tijeku”, objavila je banka.

No, ulagači nisu bili razuvjereni i rasprodaja se nastavila u četvrtak. Dionice PacWest-a pale su za 50% i utjecale su na druge regionalne banke. Western Alliance pao je 45% prije nego što je trgovanje zaustavljeno. Dionice banke pale su više od 60% svoje vrijednosti do sada ove godine. Još jedna banka srednje veličine, First Horizon, izgubila je gotovo 40% svoje vrijednosti u četvrtak nakon što je kanadska Toronto-Dominion Bank Group odustala od planiranog preuzimanja zajmodavca u iznosu od 13,4 milijarde dolara.

“Ponestaje nam vremena za rješavanje ovog problema. Koliko još nepotrebnih propadanja banaka trebamo doživjeti prije nego što se FDIC (Savezna korporacija za osiguranje depozita) i naša vlada probude? Sada nam je potreban režim jamstva depozita za cijeli sustav,” rekao je Bill Ackman, izvršni ravnatelj njujorškog hedge fonda Pershing Square.

Upozorio je da je cijeli američki regionalni bankarski sustav ugrožen. “Povjerenje u financijsku instituciju gradi se desetljećima, dok se uništava ovih dana.“

Do razvoja događaja dolazi nakon što su još jednu banku srednje veličine, First Republic, zaplijenili američki regulatori i prodali je JPMorganu ranije ovog tjedna. Štediše su povukle 100 milijardi dolara iz Prve Republike, strahujući od toga da njihov novac više nije siguran. First Republic je postao četvrti američki zajmodavac koji je propao ove godine, nakon Silvergate Capitala, Silicon Valley Bank i Signature Bank.

bankePropadanjeSAD
Pretplatiti se
Obavijesti o
8 Komentari
Najstariji
Najnoviji Najviše komentiran
Inline povratne informacije
Pogledaj sve komentare
Schwarze Hunderte
11 mjeseci prije

Ta nijesu zaustavili poslovanje , samo trgovinu , vlastitim obveznicama … Prevelik Im pad što vodi u nezolventnost ak se ne preduprijedi . Ovo je više … Kupovina vremena pa ak prođe – prođe ak ne – gasi banku …

Mahatma
11 mjeseci prije

Cilj je okrupnjavanje kapitala u nekoliko najvećih banaka. Blackrock i Vanguard tada mogu pomoću ESG-a i CEI-a radit šta ih je volja.

Max
11 mjeseci prije

Dolazi depresija.

Janoš
11 mjeseci prije

Ekipi koja provodi Agendu 2030 ne trebaju banke. Zato ih namjerno urušavaju. Kada službeno padne cijeli financijski sustav, okrivit će male banke da su bile previše pohlepne. Pustit će ih da propadnu jer su one navodno krive za sve. Ponudit će se već viđena shema: problem / reakcija / rješenje. Već je oformljena Centralna svjetska banka (u sjeni) koja će preuzeti globalno bankarsko poslovanje umjesto dosadašnjih malih banaka. Gotovina će se ukinuti a zamjenit će ju nova digitalna valuta koju će opet kontrolirati ista ekipa uz pomoć Umjetne inteligencije. Dakle, sve valute će vjerovatno propast. To će kao posljedicu imati raspad ekonomije i trgovine. Firme više neće moći jedna drugoj slati račune za naručenu robu. Neće se moći isplatiti ni plaće radnicima. Zaustavit će se opskrba trgovina hranom jer se roba više neće moći naručiti i platiti. Ljudi će u panici isprazniti trgovine. Pošto će nezaposlenost preko noći skočiti na… Čitaj više »

© 2023 – Portal Logično

POVEZANE VIJESTI