Hitne pomoći u Beču kažu da uskoro neće moći obavljati posao zbog visokih cijena benzina

Hitna pomoc Bec
13 komentara

Službe hitne pomoći u Beču kažu da uskoro neće moći obavljati svoje dnevne termine i da se bore s prijevozom pacijenata zbog troškova točenja goriva.

Kola hitne pomoći muče se s transportom pacijenata u bolnice u Beču zbog rastućih cijena goriva u Austriji, a hitne službe sada upozoravaju na moguća uska grla usluga i nestašice opskrbe.

Bolničari iz dobrotvorne udruge Arbeiter-Samariterbund (Udruga Samaritan) uskoro više neće moći obavljati svojih šest stotina termina dnevno, izjavio je direktor Reinhard Hundsmüller u emisiji Wien Heute TV.

Većina vožnji hitne pomoći sastoji se od putovanja u bolnicu za osobe koje redovito primaju kemoterapiju ili dijalizu, ali rastuće cijene benzina, struje, pa čak i medicinskih proizvoda zabrinjavaju predstavnike sektora.

U istoj su situaciji i druge spasilačke službe u Beču, poput Crvenog križa, Zelenog križa ili Johannitera.

“Sada imamo dodatne troškove od 200.000 eura mjesečno – za sve spasilačke organizacije ukupno. Zato također zahtijevamo oslobađanje od poreza na mineralna ulja, kao što je to već moguće za druge tvrtke poput poljoprivrednih poduzeća i vatrogasne postrojbe”, rekao je Robert Lorenz, voditelj operacija u humanitarnoj organizaciji Johanniter.

Ako nije moguće oslobađanje od poreza, organizacije tada traže posebna sredstva slična paketu od 120 milijuna eura koji je vlada namijenila za pomoć poljoprivrednom sektoru.

“Ovdje se radi o bolesnim ljudima, a ne o proizvodima. Moramo shvatiti da su i bolesni ljudi važni”, rekao je Hundsmüller.

Istodobno, zdravstvene udruge upozoravaju da su donacije sve manje. Te se organizacije financiraju od strane Austrijskog fonda zdravstvenog osiguranja i privatnih donacija.

“Naravno, primjećujemo da s porastom inflacije padaju i donacije”, rekao je Lorenz. Dodao je da hitne službe ne žele uznemiravati ljude, ali je potrebno upozoriti na mogući nestanak njihovih usluga.

bečcjena gorivaHitna pomoć
Pretplatiti se
Obavijesti o
13 Komentari
Najstariji
Najnoviji Najviše komentiran
Inline povratne informacije
Pogledaj sve komentare
Mlata
1 godina prije

Mic po mic vidi se polako, nazire se polako povezanost plandemije, bockanje preko 70% evropljana i ovaj “specijani rat” u Ukrajini! Jedno bez drugog, u saradnji s ovim trećim nebi išlo! Čovek umre jer nisu došla ambulantna kola…rodbina besna, drvlje i kamenje po Rusiji! Maestralno odrađeno…ma fenomenalno

pero
1 godina prije

uskoro i kod nas

Ja to onako
1 godina prije

A da nabave vozila hitne pomici na ugalj.

Mölltaler
1 godina prije

“Većina vožnji hitne pomoći sastoji se od putovanja u bolnicu za osobe koje redovito primaju kemoterapiju ili dijalizu”

To onda nije hitna nego sanitet. Nije baš isto.

tihobl
1 godina prije

Bez goriva prvo ostaje hitna pomoc. Zatim policija. A onda i vatrogasci.
A onda cemu drzati besposlene radnike u tim sluzbama. Treba ih otpustiti, a te djelatnosti prepustiti privatnicima.

Max
1 godina prije

Hoće li puštati ljude da umru?

petar schroder
1 godina prije

Nema za hitnu a ima miliarde za vakcine

crodaemonx
1 godina prije

sanitet

© 2023 – Portal Logično

POVEZANE VIJESTI