„Američko dvadesetogodišnje prisustvo u Afganistanu samo je dovelo do tragedija.“

Putin i američki tenk
20 komentara

U ponedjeljak je američko Ministarstvo obrane potvrdilo da je 20-godišnje prisustvo Amerike u Afganistanu privedeno kraju, kada je posljednji Boeing C-17 Globemaster krenuo s međunarodne zračne luke Hamid Karzai u Kabulu oko 15:29 prema istočnom vremenu.

Ruski predsjednik Vladimir Putin rekao je da je 20-godišnje prisustvo SAD-a u Afganistanu rezultiralo samo tragedijama.

“Dvadeset godina američke su postrojbe bile na ovom [afganistanskom] teritoriju i dvadeset godina pokušavale su, može se reći ovo bez da se ikoga uvrijedi, civilizirati ljude koji tamo žive, uvesti svoje norme i standarde života u najširem smislu riječi, uključujući političku organizaciju društva”, rekao je Putin na sastanku s učenicima iz škole Sveruskog dječjeg centra ”Ocean”u Vladivostoku, kojeg je obavio u srijedu.

Ruski predsjednik dodao je da su “tragedije i gubici […] koji se odnose na SAD, a posebno na one koji žive u Afganistanu” jedini rezultati ove gotovo 20-godišnje prisutnosti.

“Rezultat je bio nula, ako ne kažem da je sve postalo negativno”, primijetio je Putin. Prema njegovim riječima, “ako netko učini nešto u odnosu na druge, trebao bi poći od povijesti, kulture i filozofije života tih ljudi u najširem smislu, kao i poštovanja njihovih tradicija”. Ruski predsjednik je naglasio kako je “nemoguće nametnuti bilo što izvana”, dodavši da “situacija mora sazrjeti, a ako netko želi da sazrije brže i bolje, onda morate pomoći ljudima”.

Putin je objasnio da takvu pomoć treba pružati “na civiliziran način, pažljivo i polako”. Zaključio je naglasivši da je “bez uzimanja u obzir svih ovih čimbenika, uključujući i povijesne, gotovo nemoguće postići bilo što pozitivno”.

Primjedbe su uslijedile nakon što je Pentagon službeno najavio prestanak američke vojne misije u Afganistanu u ponedjeljak, dok je posljednji zrakoplov s američkim snagama napustio zračnu luku Kabul, dajući Talibanima potpunu kontrolu. Talibani su pak Afganistan proglasili “slobodnom i suverenom” nacijom, opisavši završetak izlaska američkih postrojbi kao “povijesni trenutak”.

15. kolovoza talibanski borci ušli su u Kabul bez borbe prije nego što su proglasili “Islamski emirat Afganistana”, usred pada afganistanske vlade i bijega predsjednika Ashrafa Ghanija, koji je pobjegao iz zemlje u Ujedinjene Arapske Emirate.

Afganistanvladimir putin
PRAVILA KOMENTIRANJA: Vaši komentari ne smiju biti kritika drugog komentatora, nego vaše mišljenje, prijedlog ili ideja o temi. Nema rasprave tko je u pravu. Čitatelji neka zaključe što je istina. Cilj nije polemika, nego napredak svih Logičara. Inspiracija, umjesto uvjeravanja. Ako nemate ideju, ne komentirajte. Ne budete li respektirali pravila, biti će te blokirani.
Pretplatiti se
Obavijesti o
20 Komentari
Najstariji
Najnoviji Najviše komentiran
Inline povratne informacije
Pogledaj sve komentare
Greven
4 godine prije

To je bio i cilj.

Alen
4 godine prije

Zna putin dobro šta je bio cilj ovih tamo , ovi više dodje kao savjet i preporuka ostalima , pa i ovim evropskim zemljama, da malo razmisle , ne samo kako će pristupiti ljudima na BI , već i da razmisle malo sami o sebi , svojoj tradiciji , načinu zivota itd…

Dragačevac
4 godine prije

Katastrofa jeste bila za Afganistan i Afganistance ali za ostale Američke neprijatelje to je bilo dobro vreme. Trošili milijarde na Afganistan i svoju vojsku slali tamo umesto na granice Rusije, imali ste 20 godina da se uspravite i ojačate vojno i ekonomski.

oirdthoierghtrgiwstr
4 godine prije

Kopirao je Mendeljeeva koji je izjavio da bi rusa trebalo biti 600 milijuna, a Nosferatu zaboravio reći da su te ruse pobili njegovi u ciorevolušn, naseljavanju i rođenju.

oirdthoierghtrgiwstr
4 godine prije

U pravu si, ista je to sve klika, varanska zaporavio si dodati………………..

Istražuj
4 godine prije

“… Ruski predsjednik je naglasio kako je “nemoguće nametnuti bilo što izvana”…” 🤣 Klovni i Rockfellerova smrdljava marioneta Nosferatu – “zna” bas ovo i to poprilicno dobro… Ne samo “iznutra”… Po naredjenju hararske mafije koja je i dovela ovo ljigavo govno frljavog kepeca, a stoji kako iza kurtone tako i iza svakog rata i “revolucije” na Svijetu u zadnjih 400 godina….. Upravo zato je ovo govno i “izabrano” (od Rockfellera): da opljacka Ruski narod… da ga masovno pobije judaizerskim otrovima (nema razlike izmedju “ruske, kineske i americke vakcine”)… da se kako su ga Rockfelleri i doveli bude “mesija” pojavi u “medjunarodnoj zajednici” – za idiote “geopolitke” i istu onu zlocinacku MSM koja se pokazala u punom sjaju u Kurtoni…. da da ga ti isti idioti “geopolitke” jos uvijek gledaju kao “mirotvorca” – premda je krvolocni zlocinac Ruskog naroda … … Dzaba… idioti “geopoitike” su ocito teski sljepci kod ociju, a… Čitaj više »

Karlovac
4 godine prije

Iz kineske vlade su izjavili da je potrebna istraga povodom americkih zlocina u Afganistanu, vecina americkih medija i njihovih satelita su to presutili.

Papa je citirao Putina
a onda kao zabunom da je zelio citirati Merkel, kao da je Merkel u stanju tako nesto izjaviti.
Ona nije golub nego njemacki orao, njemacki predator.

Ove strane zemlje koje su bile u Afganistanu bi trebale isplatiti miljarde dolara odstete, ukljucujuci i Njemacku.
Kad je Njemacka isplatila miljarde zhidovima nek isplati i Afganistancima.

Max
4 godine prije

To je točno

Dragačevac
4 godine prije

Vladimir Putin je prvi uveo profesionalizovanu vojsku nema više obaveznog služenja roka tako da niko ničijem detetu neće girniti pušku u ruke i poslati ga gde ne želi da bude.

Svaki otac i majka svom detetu želi što bolje obrazovanje da pruži tako da ni to ne stoji…

nessy
4 godine prije

Da si ti predsjednik, ti bi naravno, svojoj djeci dao pusku, a tudju u strane skole?

© 2024 – Portal Logično

POVEZANE VIJESTI