U jeku eskalacije sukoba s Iranom, predsjednik Trump navodno je zatražio nuklearne kodove, no načelnik Glavnog stožera to je odbio pozivajući se na vojni privilegij.
Dok svijetom odjekuju vijesti o sve žešćem sukobu SAD-a i Irana, Donald Trump navodno je posegnuo za krajnjom opcijom – nuklearnim udarom. No, njegov plan spriječio je general Dan Caine, načelnik Združenog stožera, koji je odbio izvršiti predsjednikovu zapovijed. Istovremeno, objavljen je i kontroverzni „Palantirov manifest“ koji najavljuje novi tehnološki poredak.
Politolog Robert Pape upozorava na „četvrtu fazu zamke eskalacije“ koja se upravo odvija usred globalnog kaosa i geostrateškog raslojavanja. Sukob SAD-a i Izraela protiv Irana, čiji je epicentar u Hormuškom tjesnacu, izazvao je efekt leptira koji mijenja pravila igre na globalnoj razini – od krize s naftom, plinom i gnojivima do kolapsa burzi i sukoba između petrodolara i petrojuanija.
Ruska agencija TASS naslovom „SAD spremne ponovno bombardirati Iran sa ili bez primirja“ savršeno opisuje preokret, dok Kina pomno prati ratne pripreme Japana u Južnom kineskom moru. Primirje koje su SAD najavile isteklo je u srijedu, 22. travnja, no produženo je na zahtjev Pakistana kao posrednika, dok se čeka „iranski prijedlog“.
SAD i dalje održavaju blokadu iranskih luka, zbog čega je potpredsjednik JD Vance morao odgoditi svoje putovanje. Vance je bliski saveznik tvrtke Palantir, umjetne inteligencije koju je osnovala CIA, a koja nastoji „nadzirati“ Pentagon. Iran je odbio sudjelovati na sastanku u Islamabadu zbog „pretjeranih zahtjeva“ Trumpa, istodobno s američkom pomorskom blokadom koja je dovela do zarobljavanja iranskog tankera od strane američke mornarice.
Kasno u subotu navečer, 18. travnja 2026., Trump je sazvao hitan sastanak sa svojim generalima, koji je bio buran. Dva dana kasnije, bivši agent CIA-e Larry Johnson otkrio je što se dogodilo u „kriznoj sobi“ Bijele kuće: „Trump je želio upotrijebiti nuklearne kodove, general Dan Caine je ustao i usprotivio se.“
Podsjetimo, Trump se već sukobio s generalom Markom Milleyjem, a nedavno je i ministar obrane Pete Hegseth imao okršaj s Danielom Driscollom, bliskim suradnikom potpredsjednika Vancea. Razlaz između Trumpa i Vancea sve je očitiji, posebice po pitanju rata s Iranom.
Prema Johnsonu, general Caine svoje je odbijanje opravdao „vojnim privilegijem“ prema UCMJ-u (Jedinstvenom kodeksu vojne pravde). Johnson je opisao „eksploziju“ nakon što su objavljene snimke generala Cainea sumorna lica nakon hitnog sastanka. Zaključuje da se „čudne stvari događaju u glavnom gradu“, dok je „Iran bio prekriven oblacima“ zbog lošeg vremena.
Privilegij na koji se pozvao general Caine odnosi se na UCMJ koji može opozvati predsjedničku naredbu u slučaju da jaz između Pentagona i Bijele kuće dosegne vrhunac. Johnsonovo uznemirujuće otkriće postalo je viralno.
Čudnom koincidencijom, istog dana kada je general odbio predati nuklearne kodove Trumpu, objavljen je i „Palantirov manifest“ u 22 točke. Palantir, tajanstvena AI tvrtka CIA-e koja upravlja Pentagonovim ISR-om (obavještajni nadzor/izviđanje) i koja je pomogla u promociji Vancea za potpredsjednika, namjerava nametnuti „novi globalni tehnološki poredak“ protiv Rusije i Kine. Cilj im je učiniti nuklearno oružje zastarjelim monopolističkom upotrebom novih „bombi“ koje generira umjetna inteligencija.

Kažu da su i dvorske lude znale imat dvostruku ulogu.., pored one zabavljačke…a, sad.., da mogu odlučit o bacanju, tkz. nuklearne bombe… ne vjerujem.., jer da mogu, svijet bi bio bolje mjesto nego što je sad.😁
evo malo od kaubojske legende paul Craig Robertsa Da li Iran shvaća s kim Iran pregovara i o čemu? Paul Craig Roberts Iran vjeruje da pregovara s Trumpom o ograničenjima svojih prava prema Ugovoru o neširenju.. Međutim, Iran nije u pravu. Ovo je samo izgovor. Pravi problem Irana tiče se Izraela i vrti se oko prava zemlje na postojanje. Cionistička agenda “velikog Izraela”, kao i vanjska politika izraelske vlade pod Netanyahuom zahtijevaju eliminaciju Irana kao organizirane, suverene države. Zašto iranska vlada vjeruje da je nastavak postojanja Irana nešto o čemu se može pregovarati? Nakon što je muslimanski svijet svjedočio kako je Washington uništio tri od “sedam zemalja za pet godina” za Izrael, zašto iranska vlada ne može shvatiti da je Iran četvrta zemlja koja će biti uništena, dok Turska, Liban i Saudijska Arabija čekaju svoj red? Iran ne može ništa postići pregovorima. Može se boriti samo za svoj opstanak. Ako… Čitaj više »
Spriječio moj nježnik……………..
Sprečio ga da je “baci” kad je Tramp to hteo… baciće je kada svi usklade uplaćene tikete na kladionici, da.
Ljudi nemojte se hvatat na takve senzacije, portal to radi izkljucivo zbog klikova.
Nosferatu zabrani slanje kazahstanske nafte preko Pušije u Teutoniju nakon 4 godine rata i po milje ubijen rusa, hebo terma jusvo. Sad daje sljedeće 4 godine da Teutonija napravi jedno 50 milja dronova da ubiju Pušiju njima. Reko sam prije 4 godine Babiću da će sam prizivati jederno kad uvidi tko je i što je Nosferatu, proročanstvo vrijedi i za sve ostale mirotvorce a rat odnio do sada tri milje ubijenih.
ništa od toga nije istina, niti je Trump zatražio nuklearne kodove niti ih je ovaj odbio dati, ne može načelnik stožera odlućivati od političkim odlukama i osobnim odnosima između predsjednika, potpredsejdnika i ministra obrane i koji od njih ne podnosi drugog
Ne verujem u ovo.
Btw. jedan od političkih ciljeva Irana još od Homeinija je uništenje države Izrael
JD Vance nije samo “saveznik” Palantira , Vance je stvorenje koje je u labosu kreirao Peter Thiel,financirajuci njegovu kampanju kojom je Vance postao senator a potom je Thiel,kao jedan od vecih Trumpovih donatora,zahtijevao da Vance bude potpredsjednik….Ocito je Vance predvidjen za Velika djela….Stoga ne cudi da Tucker Carlson promovira Vancea kao “alternativu” Trumpu te da sin Tuckera Carlsona radi za Vancea….
ja lud ovaj bez muda
Niko nije nikog sprijecio, niti je bilo blizu upotrjebe nuklearne. Preko jucer Medvedev, danas Trump a teletubisi se uvijek pale na iste fore.
Za vrijeme kad je Rusija ispalila interkontinentalnu raketu prije toga to najavili unapred jer cijeli svijet ima rakete uperene u drug drugog 24h.
Trump je bio savršen do nase par mjeseci, a ovakvi naslovi su u rangu Indexa, polako se spuštamo na taj nivo dno dna Hvala Logično na nekoliko godina čitanja i komentiranja, od nedavno imamo Freedom Kolakušića ,tamo sam ako šta zatreba , i zadnje od mene između dva govna Palestine ili Izraela,vazda za Izrael
25 April.
“Nacionalni televizijski kanal Slovenije najavio je da neće emitovati Evroviziju 2026, već će umjesto toga prikazivati Palestinske filmove. Zemlja se već povukla sa takmičenja zbog učešća Izraela, koje će se održati u Beču od 12.do 16. maja”…
Palantir je cionističko-kabalistički, kao i svi ostali koncerni iz tog područja: Facebook, Open AI, Oracle, Reddit, WhatsApp, Anthropic itd.. sve u rukama židova. Vlasnici Palantira su židovski milijarder Alex Karp i gej milijarder Peter Thiel. Obojica su inače u članstvu odbora grupe Bilderberg. Thielov “suprug” je židov Matt Danzseisen. Thiel je još od mladih dana prijatelj sa Muskom. Palantir već odavno surađuje sa Izraelom i IDF-om. Karp i Thiel su već prije nekoliko godina bivali u Izraelu, evo ih tu na slici sa predsjednikom Herzogom: middleeasteye.net/sites/default/files/israel-president-isaac-herzog-palantir-alex-karp-x.jpg Karp i Thiel su podržavali i genocid u Gazi. Nakon što je austrijski kancelar Kurz krajem 2021. dao ostavku, nakon što je kao najveći plandemijski diktator u Evropi obavio svoj posao, dobio je za nagradu uhljebljenje u Palantiru. Kod svog prijatelja Thiela. Malo kasnije, nakon 2-3 godine,Kurz je zajedno sa dva židova iz Izraela, osnovao svoiju vlastitu firmu i odavno ne multi-multi-multi milioner. Thiel… Čitaj više »
vijest od prije nekoliko dana iz izraelskog lista Jerusalem Post,slučaj iz Izraela:
Novorođenče staro tek 2 tjedna, moralo je biti prebačeo kolima hitne pomoći u bolnicu Wolfson, zbog infekcije herpesa.
Koja je nastala nakon ritualnog obrezivanja djeteta, jer nakon obrezivanja, rabin ustima usiše krv sa rane gdje je dječak obrezan.
Dr. Diana Tasher, ravnateljica odjeljenja za pedijatriju u bolnici Wolfson Medical Center, rekal je za Jeruslame Post, da je slučaj infekcije novorođenčeta, vrlo zabrinjavajući.
Washington i London su gradovi centri sotone. Kome nije jasno nece ni biti. Ili ce implodirati u ludilu ili ce pomest svijet sa polugom nazi cionizma
Samo nuklearna bomba ne postoji, pa mu nije mogao ni dati kodove.
Time je spasio svijet ako je istina.