Rusija je odlučno odbacila tvrdnje da je pokušala ometati GPS sustav zrakoplova u kojem se nalazila predsjednica Europske komisije Ursula von der Leyen.
Prema navodima iz Bruxellesa, navodni incident dogodio se tijekom von der Leyeninog putovanja u Bugarsku prošlog tjedna.
Na tiskovnoj konferenciji u četvrtak, glasnogovornica ruskog Ministarstva vanjskih poslova Maria Zakharova nazvala je optužbe “apsurdnima” i “100% lažnima”.
Dodala je da će Moskva nastaviti borbu protiv “mreže laži Zapada” usmjerene na diskreditiranje Rusije na svjetskoj sceni.
Zakharova je sugerirala da su tvrdnje namijenjene odvraćanju pozornosti javnosti od “stvarnih događaja”, uključujući probleme s gospodarstvom EU-a i nedavni summit Šangajske organizacije za suradnju u Tianjinu u Kini, koji je završio u ponedjeljak.
“To nije samo paranoja, već ciničan plan za odvraćanje vlastite populacije od pogoršanja gospodarske situacije u EU-u i od razmišljanja o stvarnim krivcima za europsku krizu – neodgovornim, kleptokratskim političkim elitama Europske unije“, rekla je.
Zakharova je ukazala na podatke s web stranice za praćenje letova Flightradar24, koji su pokazali da je zrakoplov von der Leyen “izvijestio o dobroj kvaliteti GPS signala od polijetanja do slijetanja”.
Bugarski premijer Rosen Zhelyazkov izjavio je u utorak da incident neće biti istražen, navodeći da “ovi poremećaji nisu ni hibridne ni cyber prijetnje”, prema navodima Politica.
Od 2024. godine, nordijske i baltičke zemlje optužuju Rusiju za ometanje komunikacija na zrakoplovima i brodovima kao oblik “hibridnog ratovanja”, optužbe koje Rusija negira.

noj se pokvario GPS i to davno
‘incident neće biti istražen’ – steta, bila je to prilika za raju;)
Kada ti rus kaže da si ti loš to nije potrebno dokazati već te samo kazniti.
Ovakve sposobne kao Von Liar i banda odgovaraju amerima i rujama. Gdje mogu naći ovakve glupače i glupane da prodaju sve za malo love. Čak bi anemično za malo slave, ovi za malo love
Nikad isplativije budale nisu bile u tzv. EU.
Ionako će to brzo umirati, nadam se ne u krvi
Imam pitanje za administrstora portala: sasvim slučajno sam naišla na tekst vašeg portala od 8.12.2018 godine.Tekst govori o tome tko piše komentare na vašem i drugim portalima.Tvorac teksta je P.J.Iz znatiželje sam nakon pročitaniog teksta,išla čitati komentare.Naišla sam na osobu koja ima nick,kao ja : Baba.Taj komentator,postavlja pitanje Adminu,i on mu odgovara kao : Logić.Kada sam pokušala napisati na tom korisničkom imenu komentar,mogla sam to napraviti,bez problema.Kako je moguće ,da na portalu vašem postoje dva ista korisnička imena,i oba su u funkciji ?! Na vašem portalu ,pišem komentare,oko 5 mjeseci.Dali mogu dobiti ,odgovor ?!
Ona je ionako u diskursu i sad hoće još za to okriviti Ruse. Evo na sastanku EU čelnika s Trumpom ju dva puta vraćali jer je zalutala na sastanak. Što reći za KK? I njoj su krivi Rusi?
Da su htjeli da je nema.
Putin ne ubija korisne idiote!
Ova Baba Se puno šepuri u zadnje vrijeme, ko je nju ovlastio da se petlja i da nas uvlači u rat. Ukrajina je čačkala „Mečku“ sad ima to što ima, neka si riješe Problem kako znaju dosta više kukanja.
Rosen Željaskov,čemu ova ingliš zajebancija Zhelyazkov.
Već je 16 kandidata iz različitih njemačkih stranaka umrlo uoči izbora u Sjevernoj Rajni-Vestfaliji, izvještava Bild.
Od njih je sedam predstavljalo glavnu oporbenu stranku Alternativa za Njemačku, ostali su bili iz SPD-a, FDP-a, Zelenih i drugih političkih snaga, rekao je čelnik lokalnog izbornog povjerenstva.
Izbori će se održati 14. rujna.
To vam je zapadni demokratski fašizam….
Rusi brinu o njenom zdravlju, zamislite tragediju da ju zamjeni neko sposoban. .
Važna političarka. Bez nje ne bi funkcionirala EU. Pa da ima i malo srama i pameti, poslije dočeka u KIni, više puta, i u Americi, podnijela bi ostavku i nestala da je ni GPS ne bi mogao pronaći. Glupa, stara, jadna , umišljena i nada sve pohlepna. Malo joj je što je mrdnula silnu lovu na kovidu, i sada će od 800 milijardi za naoružavanje, mrknuti najmanje milijardu. Čini se da nas samo Svevišnji može spasiti od ovog zla.