Rusija budno prati pokušaj Ukrajine da se pridruži NATO-u

Dmitry Peskov
20 komentara

Moskva pomno prati situaciju oko nastojanja Kijeva za pridruživanje NATO-u, rekao je u ponedjeljak novinarima portparol Kremlja Dmitrij Peskov, podsjećajući da je težnja Ukrajine da se pridruži alijansi jedan od razloga za specijalnu vojnu operaciju.

“Veoma pažljivo pratimo ovu odluku. I sjećamo se da je upravo NATO orijentacija Ukrajine i potvrda budućeg članstva Ukrajine u NATO-u bio jedan od razloga za specijalnu vojnu operaciju”, istakao je on.

Portparol Kremlja je takođe skrenuo pažnju na to da su zemlje NATO-a drugačije reagovale na izjavu Kijeva. “Tamo ima zemalja koje podržavaju ovu opciju ubrzanog pristupanja, ima zemalja koje ne. U svakom slučaju, svi se pozivaju na pravilo konsenzusa”, prokomentarisao je situaciju Peskov.

Prošlog petka ukrajinski predsjednik Vladimir Zelenski potpisao je zahtjev za ubrzano pridruživanje zemlje NATO-u. Generalni sekretar organizacije Jens Stoltenberg nije odgovorio na direktno pitanje novinara da li je alijansa spremna da razmotri takvu aplikaciju.

NATOrusijaukrajina
PRAVILA KOMENTIRANJA: Vaši komentari ne smiju biti kritika drugog komentatora, nego vaše mišljenje, prijedlog ili ideja o temi. Nema rasprave tko je u pravu. Čitatelji neka zaključe što je istina. Cilj nije polemika, nego napredak svih Logičara. Inspiracija, umjesto uvjeravanja. Ako nemate ideju, ne komentirajte. Ne budete li respektirali pravila, biti će te blokirani.
Pretplatiti se
Obavijesti o
20 Komentari
Najstariji
Najnoviji Najviše komentiran
Inline povratne informacije
Pogledaj sve komentare
rade
3 godine prije

Mogu uci u Nato,ali ce izaci kod svetog Petra.

Max
3 godine prije

Pa naravno da prate nego što će drugo.

eks
3 godine prije

Potpuno je nevažno da li će Ukrajina ući u NATO , jer je NATO odavno ušao u Ukrajinu . Sada imamo NATO vojne snage koje ratuju protiv Rusije, na teritoriji koja se nekada zvala Ukrajina .

Dragačevac
3 godine prije

Pre će postepeno ući u sastav Ruske Federacije nego nato.
Al dobro svako ima pravo da sam sebe laže.

Optimista
3 godine prije

Ukrajina je bila i ostala bi neutralna
A vi čačkali mečku
Pitajte IMT kako priča završava

Tadija
3 godine prije

Ako Ukrainu uvedu u nato,nista se ne ce dogoditi,jer nato nece braniti Ukrainu.
Sto je slijed? Pa naravno raspad tog pokvarenog saveza,jer sluzi samo.nekima.
Pogodite kome??????

Josip
3 godine prije

Čudim se, prvo što su Rusi trebali napraviti je s jednom navođenom ubiti Zelenskog i njegovu bandu upravo onako kako se Amerikanci hvale da su to sada učinili na Bliskom istoku. A onda su trebali razoriti pruge , ceste i tunele na granici s EU i spriječiti da američka banda dostavlja ukrajinskoj bandi oružje..

Vitez
3 godine prije

Osme po redu sankcija prema RFvezano za naftu nisu počele djelovati,jer se nisu dogovorili koliko će ograničiti cijenu ali dobili smo bumerang nazad.

OPEC+ se solidarizirao s Rusijom donijevši “pogrešnu” odluku o smanjenju proizvodnje nafte na vrhuncu sukoba u Ukrajini, kako kaže glasnogovornica Bijele kuće Karine Jean-Pierre.

Na sastanku u Beču zemlje OPEC+ pristale su smanjiti proizvodnju nafte za dva milijuna barela dnevno, unatoč pokušajima SAD-a da ih uvjeri da to ne čine.

Također je rekla da takva odluka ima implikacije na zemlje s niskim i srednjim dohotkom.

Sada će samo nebo biti granice kada nafta ode gore.

Toliko o sankcijama.

© 2024 – Portal Logično

POVEZANE VIJESTI