Domovinski pokret izdao je svoje glasače i sada priželjkuje rat u Bosni kako bi skrenuo pozornost s vlastitog neuspjeha.
Domovinski pokret je izdao svoje glasače. Preko noći su zaboravili svako obećanje koje su dali na izborima. Ušli su u koaliciju s HDZ-om Hrvatska, a sada kada više nemaju što ponuditi svojoj izbornoj bazi, okreću se Bosni i Hercegovini. Njihova nova deklaracija o hrvatskoj izbornoj jedinici u Federaciji BiH nije ništa drugo nego očajnički pokušaj skretanja pozornosti s vlastitog političkog bankrota.
Ti isti političari koji su jučer obećavali promjene i obračun s korupcijom, danas su u foteljama moćnika. Prodali su svoje glasače za nekoliko stolica i točku na koalicijskom ugovoru. A sada bi oni spašavali Hrvate u Bosni. Kome to oni mogu stati u zaštitu kad sami sebe nisu sposobni zaštititi od vlastite pohlepe. Njihova deklaracija je uvreda za inteligenciju svakog tko je ikada ozbiljno shvaćao politiku.
U vrijeme kada se pripremaju sukobi globalnih razmjera, kada cijeli svijet drži dah zbog eskalacije na više frontova, hrvatski politički klošari iz Domovinskog pokreta priželjkuju nove sukobe u Bosni i Hercegovini. Oni doslovno pozivaju na povratak na stanje prije Washingtonskog sporazuma i obnovu Herceg Bosne. To nije politički prijedlog, to je ratnohuškačka izjava dostojna najgorih balkanskih tradicija.
Domovinski pokret u svojoj deklaraciji tvrdi da Hrvati u BiH već godinama nemaju pravo na izbor legitimnih predstavnika. Traže hrvatsku izbornu jedinicu koja ne mora biti u teritorijalnom kontinuitetu. Zanimljivo je kako su tek jučer ušli u koaliciju s HDZ-om, istim onim HDZ-om koji prema njihovoj vlastitoj retorici nije ništa napravio za Hrvate u BiH. Logika im je jednostavna: kada nemaš rezultate kod kuće, zapali rat negdje drugdje.
Pozivaju Vladu Republike Hrvatske i Hrvatski sabor na hitnu raspravu. Kažu da je krajnji trenutak da se riješi hrvatsko pitanje. Ali tko su oni da to traže? Nakon što su popišali sva predizborna obećanja i ostavili svoje birače na cjedilu, njihov politički kredibilitet je manji od nule. Njihova deklaracija nema nikakvu težinu jer je potpisuju ljudi koji su pokazali da su spremni na sve samo ne na dosljedno zastupanje nacionalnih interesa.
Ako prijedlog ne bude prihvaćen, prijete obnovom Herceg Bosne. To je izravna prijetnja destabilizacijom regije. I to u trenutku kada Europa drži fokus na Ukrajini i Bliskom istoku. Domovinski pokret je odlučio da je pravo vrijeme za otvaranje novog kriznog žarišta. Jedino što oni time zapravo rade jest pokazivanje vlastite nemoći i političke beskorisnosti. Hrvatski izdajnici glasača i politički klošari, nema većih od njih.
U međuvremenu, Federacija BiH tone u dužničko ropstvo, a hrvatski kandidati poput Zdenka Lučića pokušavaju raskrinkati korupciju.

Koji mentalni bolesnici…fuj
Postoji jedan profil ljudi u RH ili bolje reći jedna skupina koja spojem pažljivo njegovanog DNA i usmenom predajom uspijeva sačuvati “svoj mali dio svemira”.
To bi u folklorno tradicijskom smislu bilo potpuno u redu, ali je problem kada se to prezentira kao univerzalna istina.
Uglavnom u tome svemiru HercegBosna mora biti u istoj državi s Hrvatskom. Ne bitno da li češ pri tome izgubiti Istru i pola Dalmacije ili Liku i pola Slavonije.
Vidjet čemo što nosi “treća sreća” ?
Oni su primjer hrvatskog dudeka, častohlepne seljačine koja će i jebat , podat i prodat vlastitu mater za fotelju.
A kamo li ne sve drugo
Ono što nitko ne spori, što je jasno iz aviona, da se u BiH od početka rata pa čak i prije odvija tiha majorizacija nemuslimanskog stanovništva i ubrzana islamizacija što je i dovelo do raznih ratova na tlu te nekada socijalističke republike a danas nedefinisane države. Ono što nisu uspjeli Otomani sada pokušavaju novokomponovani Bošnjaci, stvoriti unitarnu islamsku državu u srcu Evrope. Daytonski sporazum treba mijenjati tako da i Hrvati u BiH, gdje smo ubjedljiva većina, dobijemo svoj entitet, a da li o tome govori Penava i DP ili netko drugi, manje je bitno tj. nebitno. I još bih dodao da je ovaj članak eklatantni primjer “argumentum ad hominem” u kojoj se nečiji argument odbacuje napadanjem uvjerenja ili postupaka te osobe umjesto rasprave o samoj srži problema.
Već 200+ godina ista sekta-kamatara pravi gojimima svijeta IGROKAZ sa “političarima” (koji se kao nešto pitaju) – a pregloopo gojimsko govedo – NIŠTA NE KONTA. . Čak i nakon GLOBALNE pLandemije kurtone, gojimsko neinteligentno govedo – i dalje slijepo vjeruje da upravo ono – (a uskoro od tjifut-kulta i TAGOVANO) – gojimsko govedo – “nešto kao pita” ili nešto “rješava politikom”…🤔 . Međutim – jedino za šta se gojimsko govedo “pita” (ČINJENIČNO i VIJEKOVIMA DOKUMENTIRANO) – jeste protiv KOGA će sutra – gojimsko govedo – RATOVATI. 🙄🙄 Jbg… – tjifutski Moloch treba nove krvne žrtve… – a sada su na redu DJECA onih gojmskih volova…. – koji su krvarili 90tih… -… I evo “ostvarili su pobjedu” – u kojoj sad njihova DJECA “uživaju”… . I opet – iz početka… 🙄😒 . STRAVIČNO JE – kolika je gloopoća gojima na Balkanu! 🙄 Stravično. Vjerovatno – gluplji gojimi od “balkanskih” na svijetu… Čitaj više »
Ako si jedva završio osnovnu školu,srednju ti poklonili da bi otišao u bih i između čevapa i benzinske pumpe kupio diplomu za nastavnika tjelesne kulture.Nisi pročitao ni knjige u životu,a plenković te postavi za ” stručnjaka” koji pretražuje kosti poginulih ,ubijenih ili umrlih od 1941. do 1946. što očekivati od takvog čovjeka ,a kojemu su desna ruka priučeni postolar zvani čipe ,a lijeva peternel koji je promjenio sve političke stranke da bi došao do penave i njegovog dp.Fižički se obraćunali sa nekim radićem i razdvojili se u dvije fašističke stranke ,pa što takovi ljudi od kojih je plenković sastavio svoju Vladu mogu predložiti, ućiniti nego pokušati u hrvatskom dijelu bih pokušati izazvati ratne sukobe,a budala ima bogu hvala koji jedva čekaju da uzmu oružje u ruke i pucaju po onima koji nisu njihove vjere.
Od TRECEG nema nista
Ali cinjenica je da je Komsic muslimanska podvala Hrvatima jer on nije Hrvat osim sto ima Hrvatsko prezime.
Bosnjacima nikako nije jasno da time upravo oni ruse Bosnu I Hercegovinu jer su Hrvatima ogadili BiH isto kao sto su im Srbi ogadili Jugoslaviju a Srbima samo dokazuju da ni po cijenu zivota ne daju Republiku Srpsku
Jesu li Bosnjaci toliko glupi nije jasno
Ili su toliko puni mrznje pa vode tako destruktivnu politiku.
Bosna i Hercegovina danas, populacija tri stada ili plemena i ostalih koji nisu iz ova tri stada je između 1,95 i 2,1 milijun jer popisa nije bio od 2013, a i taj nije istina jer su sva tri plemena u totalu ukrali otprilike 1,5 milijuna da bude više, ovdje ima cca 850 k umirovljenika, omjer između njih i “radnika”(42 procenta od njih su “uhljebi”) je 1 prema 1,1 , ovdje ima više invalidnih pomagala nego djece i maloljetnika,rezime u ovoj praznoj ljušturi koja se zove Bosna i Hercegovina nema tko, srećom, da ratuje i da nema kredita na tjednoj razini, doznaka dijaspore i nas ino penzića davno bi bio bankrot!!
Ako išta izbije oni će biti na sigurnom.
Zavrsna faza “razvezivanja zastava”. Ne radujem se, jer ce opet nayebati obicni smrtnici kojima ce nabiti puske u ruke (kao onomad), a gamad ce iza coska da inkasira profit.
Domovinski pokret, BUAHAHAHA! Takozvani domovinski” rat je bio lažnjak i dogovoren rat, pa je isto tako i “domovinski” pokret lažnjak i šupljak.
To vam je vaša borba protiv narodne Jugoslavije i njenog socijalizma dala.
“Hrvatski klošari i izdajnici iz DP-a priželjkuju rat u Bosni i Hercegovini” da. a srpski i bošnjački “klošari” ga je li ne priželjkuju ? neobično je kada portal piše o problemima BiH, da se uvijek izostavlja jedna strana, kao da ona nema ništa s time. daj, da se ne zahebavamo, glavni problem, tojest kamen spoticanja je RS. Tako što su Srbi dobili 50% BiH (iako je njihov postotak u stanovništvu prije rata bio oko 30%), – dok su druga 2 naroda (ukupno 70%) na silu strpani u drugu polovicu BiH, -je postavljena tempirana bomba za slijedeće sukobe. I to i jeste bila namjera onih koji su pravili Dejtonski sporazum. Pričamo na ovom portalu o globalnoj eliti i onima koji prave kaos i belaj po svijetu; onima koji izazizvaju pandemije,ratove,i sve ostalo, onima koji sada žele napraviti rat između EU-ai Rusije, za međusobno uništavnje… ali nekima nije jasno da su ti oni isti,… Čitaj više »
A čim se objavi ovakav članak na portalu, odmah dolazi ekipa koja priča o križarskim ratovima, turskom zulumu..i ko je koga više ubio prije 400-500 ili 1000 godina, ko je bio na “pravoj”, a ko na “krivoj” stranu povijesti, koje su čije povijesne ili istorijske teritorije, po nekom nebeskom pravu još od vremena dinosaurusa..
Poanta je da gojimi ne shvataju da njihovi “saveznici” i “zaštitnici” u koje se nadaju: Rusija, i Njemačka, i Vatikan,i SAD,i Turska, i saudijska Arabija..itd, i Izrael…– svi rade za iste gospodare i svi ustvari pišaju gojime po glavi, i kada sutra više ne bude domicilnog stanovništva nigdje ovdje i sve države budu naselili Filipinci, Indijci i ostali migranti, “saveznici i zaštitnici” će se radovati.
Ali prije će NK Zrinski ili NK Željo, ili FK Borac osvojiti Ligu prvaka, nego što gojimi to shvate.
Političari su niškoristi.
…
Ljudi su u psihičkom ropstvu. Ljudi nisu psihički slobodni ako su kršćani, muhamedanci,…itd…itd..
Ljudi su robovi političkih ideologija, “religioznih” ideologija, društvenih ideologija.
Sam izlazak na izbore i glasanje za nekog tko obećaje je nepismenost.Odlična podjela poslušnog naroda koji nevidi šumu od drveća.Ovcama nesmeta besparica nego događanja u BiH.Svaki od tih političara ima početnu platu od par hiljada eura i laže ko pas (da ne vređam pesa) a ovce opet slijepe.Ajmo se jebat a ne ratovat.
Nije badava rečeno da bi političari prodali vlastite roditelje djecu i ženu ako bi od toga imali novčane koristi.
Plenković je shvatio da mu je Čović postao obješen kamen oko vrata. Osloboditi će se ga na vrlo lukav način jer je lukaviji od njega. Trenutno je u tijeku konflikt mlađahnih snaga UZP iz Domovinskog pokreta i Raspudića oko preuzimanja prvenstva u akciji spašavanja Hrvata iz BiH. Svađaju se oko toga tko će biti autor * Nekakve proklamacije u Saboru o potrebi uspostave države Herceg-Bosne u BiH. Državi koja bi trebala zauzimati 27 % teritorija BiH. To bi bile nekakve teritorijalne granice koje ne bi bile određene demografijom područja već već cirkuskim definicijom * dokle dosežu uplatnice za struju HZ HB. Po toj * berićetnoj raspodjeli teritorija *muslimane bi zapalo, brat bratu, puna šaka brade od 23% teritorija. No sad se pojavljuje problem. Na tom teritoriju kojeg bi tako trebalo podijeliti trenutno živi 1,5 milijuna * muslimana i 0,3 milijuna *katolika. Udruženi zločinački poduhvat (UZP) kojim je trebala biti uspostavljena… Čitaj više »
Poštovani, Ivan Penava je porijeklom iz BiH, odnosno Posušja. U Posušju se trenutno radi 1000 stanova. Metar kvadratni stoji 1600 eura. Svi ti stanovi su već unaprijed kupljeni. Tko ih je kupio to se ne zna. No, Ivan Penava ih je uzeo nekoliko. Kao i ministar Šušnjar. Te niz drugih uglednih kradezeovaca i drpipeovaca. Novac iz RH se trenutno dolje pere preko nekretnina, Zemlje itd… Ne samo u Posušju već diljem Hercegovine….Molim Logično da se pozabavi time!
Bujrum ološi čekamo vas.
Zar opet na komšiju?????
Ne prizeljkuju ti bezveznjakovići iz DP rat nego su samo pijuni u rukama stranih bandi
Jedino moguce rijesenje za pravednu drzavu i suzivot svih naroda i narodnosti u Bosni, jeste proglasenje SFRB,sekularne drzave tri ravnopravna naroda te priznavanje samo jedne vjere one iskonske Bogumilske.
Kako može opstati Bosna a nije mogla Jugoslavija?
nicega domovinskog nema u tom pokretu ,sve su to lopine , neradnici i pljackasi ,ali se busaju da su rvatine sa krizem od kile oko vrata , i to je to
Kada potpuno ispraznite svoj ego
i oslonite se isključivo na Boga,
rezultati će iznenaditi i vas same…..
Hazarija zwei
Gledam ovu facu, jbt nebi mu pasa da setat. Gadljivo za rigat.
Perite guzicu poslije velike nuzde. Papir samo zamaze po prsutima govno.
Prestanite bit budaletine u rukama stranih majmuna, agenata koji vam tresu kavez gdje zivite. Hrane se na vasim mrznjama i ratovima. Ne sluzite sotonu, sluzite Isusa kroz njegovu dobrotu. Svi smo ljudi i nitko nije birao sam gdje ce se moliti
Amen
Plenković je prigrlio sebi ove iz Domovinskog pokreta i još neke druge sklone proustškim cionističkim opcijama jer nije imao izbora ako je želio ostati na vlasti.
Ako na slijedeći izborima pobjedi opcija predvođena SDP i Možemo, splasnuti će ova profašističke hajka koju po da plaštom o tobožnjoj neravnopravnosti hrvsta, protiv BiH vode ovi navedeni.
Tad će mogućnost rata u BiH biti minimalna a biti će svedena na nulu ako dođe do promjene vlasti i u Srbiji. Odnosno ako sa političke scene ode Vučić i krema intelektualne i političke elite koja ga je stvorila.
Tad će Bosna ući u mirne vode a njeni narodi konačno odahnuti.
samo neka rokaju domovinski pokret i njihovi glasači što se mene tiče neka upru svi sa svojim vodstvom odmah na prvu crtu u ukrajini pa neka tamo glume siledzije
Šta reći na ovaj odgovor DP-u. Legitimno politicko pravo je traziti zaštitu svojih interesa kada ti netko oduzima prava zajamcena ustavom i dajtonskim sporazumom. Sramotnom ponašanju sarajevski netko mora stati na put, a to ne mogu kukavice koje brane sarajevo.
Izborni zakon u BiH je takav kakav je.
On je neovisan o volji bilo kojeg naroda. Nisu ga izmislili i nametnuli Bošnjaci. A kako se radi o zakonu on se kao i svi ostali zakoni mora primjenjivati do njegove izmjene.
Dakle po tom zakonu koji je u primjeni ne mogu Hrvati u federaciji određivati i nametati Bošnjacima za kojeg će Hrvata glasati kao budućeg člana predsjedništva. Odnosno, ne može npr. Čović odrediti Bošnjacima da glasaju za njegovog kandidata za predsjedništvo jer je po njegovom mišljenju taj Hrvat bolji Hrvat od recimo Kovačevića ili Lučića. Tko je Čović pa da po svom subjektivnom mišljenju dijelu Hrvate na one dobre i i one loše.
Ovo je primjer komentara zvan * Pila naopako.
Nije samo ljepota u oku promatrača.
Ćirilica Pjenava je idiot, ali je uspio na tavničkom univerzitetu naučiti sve o DNK, i pas ruje i traži kosti za koje je unaprijed utvrdio da su kosti onih koje su pobili komunisti. Zar nije moguće da su te kosti pobili ustaše, pa kao jedan od onih koji su napravili zločin, zna gdje su kosti pobacane (ljudi pobijeni) i sada genijalni pasiji um Pjenava ide da ih odkopa. Prvo neka promjeni ime iz ekavice u ijekavicu, pa ću vjerovati da je Hrvat, do duše loš Hrvat. Zato ga i zovu Ćirilica
Mi iz Rijaseta islamske zajednice smo za graDŽansku državu dok se ne vrati majka Turska.
A kada se vrati majka Turska onda će oni koji ne pjevaju ilahije morati pjevati kaside.
Neka ste pustili s lanca kretenoidne mrzitelje svega. Čestitke!
Davno sam vam rekao, da bar jedan put tjedno, položite vatru.
Najljepše je mrziti, divno je.
Ovo dno ljudskog roda može samo u takvim uvjetima opstati ! Bijedno jer drugih rješenja nemaju !!
Nermine, kao kolumnistu ovog portala očekivao sam veću mudrost od tebe na bilo koje teme a posebno vezano sa BiH , a ovdje se razgolitio JALIJAŠ s kupljenom diplomom srednje škole. Zanimljivo ,ne smeta ti više od pola otete BiH koje je uzela Srbija koja tu nikada nije bila , nego tebi smeta HB koja je očuvala opstojnost BiH i tu je od pamtivjeka. Da zaključimo, ili si kratkovidan ( u BiH se kaže ćorav za bilo kakvu sljepoću pored zdravih očiju ) ili glup. Iskreno volio bih da si ovo prvo .
Jednu ogromnu grešku su napravili i hrvati i srbi, a ta je što 90 nisu riješili pitanje Bosne između sebe.. do danas zbog te greške nema mira u bosni.. niti ce biti suživota niti mira sa muslimanima koji su od nekad nasilno došli i ta šačica je ostala ko trn u peti,nikome na mir i sreću..