Ministar Radman dobio božićni poklon – stigla kuga malih preživača

Božićni poklon Gordana Grlić Radmana
28 komentara

U božićnom duhu darivanja, izgleda da je netko “odozgo” odlučio posebno nagraditi našeg dragog ministra vanjskih poslova, Gordana Grlića Radmana. Upravo kad smo mislili da ministru ništa ne može uljepšati blagdane nakon one neugodne situacije s Agroproteinkom – tvrtkom koja “slučajno” ima ekskluzivno pravo na zbrinjavanje usmrćenih životinja u Hrvatskoj – stigla je kuga malih preživača. Kakve li divne podudarnosti!

Prvi slučaj kuge malih preživača u Hrvatskoj otkriven je u naselju Bogdanovići u općini Prgomet u Splitsko-dalmatinskoj županiji. Ministarstvo poljoprivrede, šumarstva i ribarstva odmah je obavijestilo Europsku komisiju, kao što to nalažu propisi. Ali ono što nisu naglasili u svom službenom priopćenju je da će netko na ovoj tragediji ipak profitirati.

Podsjetimo se – 2023. godine otkrilo se da je ministar Grlić Radman imao 20 posto udjela u Agroproteinki, jedinom poduzeću u Hrvatskoj koje ima ovlaštenje za zbrinjavanje usmrćenih svinja. Kad su novinari postavili neugodna pitanja o ovom očitom sukobu interesa tijekom epidemije afričke svinjske kuge, ministar je samo promrmljao: “Ja sam to prebacio 2019. Sve sam prebacio na odvjetnički ured, nemam više veze s tim” – dok se istovremeno udaljavao od novinara brzinom koja bi i olimpijskog sprintera učinila ljubomornim.

Sada, kada se kuga malih preživača pojavila, sve ovce i koze na zaraženom području moraju biti usmrćene prema strogim mjerama suzbijanja. A pogodite tko će dobiti unosan posao zbrinjavanja tih životinja? Naravno, netko tko “nema više veze s tim”.

Ako se pitate kako se virus kuge malih preživača uopće pojavio u Hrvatskoj, Ministarstvo diskretno napominje da “dosadašnje utvrđene informacije o ilegalnim radnjama upućuju na mogući način ulaska virusa na objekt”. Kakva sretna slučajnost da se ilegalne radnje uvijek nekako dogode kad netko treba ostvariti profit!

Naravno, vlasnici životinja dobit će naknadu štete – pod uvjetom da su ispunili sve propisane uvjete. Ali tko će nadoknaditi štetu hrvatskim poreznim obveznicima zbog ovog očitog sukoba interesa? Ili je to možda božićni dar koji svi dijelimo s ministrom?

Prema službenim propisima, zone zaštite protezat će se najmanje 3 kilometra oko zaraženog područja, a zone nadziranja najmanje 10 kilometara. Ali čini se da zona moralnog kompromisa u našoj politici nema ograničenja – prostire se od istočnih granica pa sve do ministarskih fotelja u Zagrebu.

I dok se ovce i koze pripremaju za tužnu sudbinu, netko drugi priprema račune. Sretan Božić, gospodine ministre! Izgleda da su Vaši pokloni ove godine došli nešto ranije i u obliku još jedne epidemije.

Božićni poklonGordan Grlić Radmankuga
PRAVILA KOMENTIRANJA: Vaši komentari ne smiju biti kritika drugog komentatora, nego vaše mišljenje, prijedlog ili ideja o temi. Nema rasprave tko je u pravu. Čitatelji neka zaključe što je istina. Cilj nije polemika, nego napredak svih Logičara. Inspiracija, umjesto uvjeravanja. Ako nemate ideju, ne komentirajte. Ne budete li respektirali pravila, biti će te blokirani.
Pretplatiti se
Obavijesti o
28 Komentari
Najstariji
Najnoviji Najviše komentiran
Inline povratne informacije
Pogledaj sve komentare
Max
3 mjeseci prije

Kakva slučajnost.

Max
3 mjeseci prije

Nakon dan i pol pauze neki preživači opet rade isto.

Tupko Glupko
3 mjeseci prije

Evo nam i prvog registriranog slučaja zarazne i opasne gube (lepre) u Nepalca na području Splita.
Živi u Hrvatskoj dvije godine s obitelji.
Mislim da je Lucija, prva napisala nedavno da faza inkubacije gube može biti i do 20 godina.
U pravu je.
U prosjeku je 5.

Subaru avatar
3 mjeseci prije

Sve varani amen, prekrst

Traubisodu meni i bratu, da duplu
3 mjeseci prije

Sredio dobar kulen pivcima od zdravih seljačkih svinja, sad ih se potrošilo pa kulen premium postao bledunjav i sa kostima.

držnedaj
3 mjeseci prije

hahaaa a kako se raduje.. osmjeh od uha do uha ko malo sebično derište.

3 mjeseci prije zadnji put uredio držnedaj
Dok
3 mjeseci prije

Haha, sta rade imbecilima..

Damir
3 mjeseci prije

Jednostavnije nego sa svinjama, svako stado, dva tornjaka.

Jomla
3 mjeseci prije

Nešto se šuška da dolazi zaraza “agronovirus”, oboljevaju poljoprivrednici svih specijalnosti, a i oni opće struke… jedini lijek je eutanazija.
Čini mi se da se poljoprivrednicima crno piše, jbg 😛 😛
P.S: Ma već je napisano, sve ostalo je samo čitanje, jbg 😛 😛

Jomla
3 mjeseci prije

Neće dirati svoje, jbg 😛 😛

Alex
3 mjeseci prije

” nagraditi našeg dragog ministra vanjskih poslova, Gordana Grlića Radmana.” Pa šta vi niste bosanci ? Kako sad naš ?

Necjepljeni Kokot
3 mjeseci prije

Radman je za zatvor eklatantan primjer podmuklosti ! Podsjeća me na Hijenu ! A vi mi idete na qurac sa pravilima komentiranja ! Jednoumlje i strahovladu provodite ! Onaj crveni text me bode u oči ! Sa vama sam od početka slobodno me blokirajte jer je možda vrijeme da završimo ! Nisam mogao vjerovati da u slučaju časne sestre stajete na stranu policije i mainstrem medija ! Ženu strpali u ludnicu ! Napisao sam vam da ako se boriš protiv čudovišta moraš paziti da i sam ne postaneš čudovište ! Vi izgleda niste pazili ! A sada adio tko zna kad i tko zna gdje !

Boba Lazarević
3 mjeseci prije

Nije samo da ima koristi firma za “zbrinjavanje”, nego i krupna konkurencija. Jer uvijek se uništava blago sitnih peradara i stočara. Tako se smanjuje ponuda na tržištu i krupni proizvođači, koji nikad ne dospiju pod epidemioločki nož, mogu postići veću cijenu za svoje proizvode.

© 2024 – Portal Logično

POVEZANE VIJESTI