Google je navodno zatražio iznimku od američke vlade kako bi kalifornijska tvrtka mogla ponovno surađivati s Huaweijem. Boji li se Google novostvorene neovisnosti koju, polako ali sigurno, stvara Huawei, koji je odlučan da svoju budućnost traži bez pomoći američkog giganta?
Čini se da ništa ne zaustavlja Huaweija. Iako je tvrtka lišena Googleovih usluga na svojim najnovijim pametnim telefonima, čini se da će Huawei nastaviti svoj napredak bez tvrtke iz Mountain View. Za to, kineski div planira razviti vlastita rješenja, uključujući novi OS, ali i dalje poboljšavati svoju trgovinu aplikacijama za pametne telefone, alternativu Google Play Storeu. Kako bi privukao što više programera za svoju trgovinu, Huawei ulaže tri milijarde dolara i planira značajno smanjiti proviziju koju mark uzima od prihoda autora aplikacija. U Googleu i Appleu govorimo o 30% provizije. Huawei želi spustiti ovu proviziju na samo 15%. Strategija se već počinje isplaćivati, jer su aplikacije Twitter i Snapchat već dostupne u trgovini Huawei, a izvršni direktor tvrtke upravo je naznačio da bi primjer uskoro trebali slijediti Facebook i Instagram.
Čini se da ta želja kineske tvrtke da se oslobodi američkih rješenja ne odgovara Google. Prema njemačkim medijima Finanzen, tvrtka iz Mountain View doista je zatražila od američke vlade izuzeće, kako bi mogla ponovno surađivati s Huaweijem. Huawei je drugi najveći prodavač pametnih telefona na svijetu, odmah iza Samsunga. Nedostatak kalifornijskih aplikacija predstavlja značajan manjak za Google. Iznad svega to Huawei prisiljava na razvoj vlastitih rješenja koja bi se u budućnosti mogla ravnomjerno nadmetati s Googleovim rješenjima.
Trenutno ne znamo detalje o Googleovom zahtjevu upućenom američkoj vladi, niti o onome o čemu se doista radi. Google bi ipak mogao poduprijeti svoj zahtjev ističući svoja ulaganja do 10 milijardi USD u Sjedinjene Države za stvaranje novih ureda, a time i za tisuće novih radnih mjesta. S vladine strane, čini se da Donald Trump nije spreman ublažiti sankcije Huaweiju, pa čak razmišlja i o novom načinu za jačanje mreže protiv kineskog giganta. Američki Senat je također odobrio proračun u iznosu od milijardu dolara kako bi pomogao ruralnim područjima zamijeniti telekomunikacijsku opremu s oznakom Huawei, opremom drugih proizvođača, kao što je zabilježeno u Wall Street Journalu i TechCrunchu.
Panici ne bismo svjedočili, da nema straha od prodora jeftinije online trgovine tvrtke Huawei koji svoj eko sustav temelji na dobrim i lošim stranama Google Play trgovine. Velika ulaganja stvaraju strah, jer za 3 milijarde dolara Huawei i partneri mogu učiniti čudo na tržištu gdje su se već dokazali u proizvodnji pametnih telefona.
Google kleči na koljenima?
Upitnik na kraju naslova otvara beskonačno mnogo mogućnosti za sam naslov ☺
Prednost naslova sa upitnikom je to što se odma zna, ne samo što je pisac htio reći, nego i što pisac naslova misli, a da članak nije potrebni ni čitati ☺
Ako Google potpuno izgubi Huawei, izgubio je rudnik zlata…Xiaomi već ima svoj operativni sustav,masu aplikacija,a Huawei je tek korak od potpune eliminacije Android sustava,do kraja godine sigurno. Nakon toga Kina je nepovratno izgubljena, za Google.
Malo smo se prerečunali,jel može iz početka.
Prirodni slijed događaja. Netko tko (je prisiljen) krenuti iz početka može učiti iz pogrešaka drugih i stvoriti (generacijski) bolje proizvode. Pada mi na pamet način na koji je Microsoft razvio Windows NT na temelju DEC VMS-a i IBM OS2 i stvorio pobjednika.
To su Ameri htjeli i znali da će se dogoditi kada su nametali sankcije Huawei-u. Ovo što se dešava je samo logična posljedica. Razlog zašto svjesno sami sebi jamu kopaju tehnološki/gospodarski/politički/vojno (pogotovo otkada je Trump predsjednik) može biti u obračunu koje mi vidimo kao sukob Republikanaca i Demokrata, ali izgleda… Pročitaj više »
Američki provokatori opet popili batine…….
Iskren savet: Ako kupujete nov telefon jer vam je stari zastareo, najbolje je da kupite kineski HUAWEI jer je original kineski a ako kupite samsung ili neki treći, biće kineska kopija a takvi telefoni nemaju delove za poravku jer svako kinesko selo ima svoju varijantu delova, tako da je jako… Pročitaj više »
koristim Android na mobilnom telefonu bez gapsa. moguće je i radi perfektno