Abramovičeva era završila slomljenim srcem penala FA kupa

Logicno.com
9 komentara

Čelsi nije uspio da pošalje odlazećeg vlasnika Romana Abramoviča sa još jednim komadom srebra nakon što je u subotu izgubio od Liverpula u finalu FA kupa.

Nakon dva sata bez golova u regularnom dijelu i produžecima, što je bio rekord za najdužu utakmicu bez golova, Liverpool je osvojio 150. izdanje FA kupa rezultatom 6-5 iznenadnom smrtnom kaznom.

U onome što je vjerovatno bio njegov posljednji izlazak za Plave prije nego što je postao slobodan igrač nakon 30. juna, kapiten Cesar Azpilicueta je pogodio stativu drugim udarcem svoje ekipe sa tačke što je otvorilo put Tiagu da mirno dovede Liverpool u vodstvo od 2-1.

Zatim, u posljednjem dodijeljenom pokušaju Redsa pobjedom na liniji, Sadija Manea je odbio Edouard Osoque Mendy koji je zahtijevao još jedanaesteraca pošto je prva serija završila rezultatom 4-4. Dok su Hakim Ziyech i Diogo Jota obojica postigli gol za rezultat 5-5, Mason Mount je pokvario svoje redove što je omogućilo malo vjerovatnom heroju Konstantinosu Tsimikasu da unese svoje ime u istoriju Merseysidea.

Kroz svoj osmi trijumf u FA Kupu, Liverpool je još uvijek u četvorci i još mu je Liga prvaka i Premijer liga za igranje.

Nakon što su takođe izgubili od ljudi Jirgena Kloppa u finalu EFL kupa u februaru, Čelsi je pretrpio još više razočaranja i oborio neželjeni rekord postavši prva ekipa koja je izgubila tri finala FA kupa u nizu.

Ali Chelseajeva sezona neće završiti bez trofeja s obzirom da su osvojili prvo klupsko Svjetsko prvenstvo protiv Palmeirasa na prijelazu 2022. godine.

Međutim, kako se ispostavilo, pokazalo se da je to bio posljednji komad srebra na Abramovičevom satu kada je Rus stavio klub na prodaju 2. marta.

Nekoliko dana kasnije, Abramoviču je potom Vlada Velike Britanije zamrznula imovinu zbog navodnih veza s predsjednikom Vladimirom Putinom kao odgovor na vojnu operaciju u Ukrajini, a konzorcij predvođen Toddom Boehlyjem trebao bi preuzeti Chelsea u narednim sedmicama nakon što je njihova £ Ponuda od 4,25 milijardi (5,2 milijarde dolara) prihvaćena.