Ruski desantni brod oštećen u ukrajinskom napadu na Krim

Ruski ratni brod
17 komentara

Ukrajinske snage oštetile su ruski desantni brod Novočerkask u njegovoj matičnoj bazi u Feodosiji prekonoćnim raketnim udarom, potvrdilo je u utorak ujutro rusko Ministarstvo odbrane.

Angažman je takođe rezultirao rušenjem ruskog protivvazdušnog naoružanja dva ukrajinska aviona Su-24 u blizini grada Nikolajeva od ruskog protivvazdušnog naoružanja, saopštila je vojska.

Napad na krimski lučki grad potvrdio je i guverner regiona Sergej Aksjonov, koji je izvijestio da je jedna osoba ubijena, a dvije povrijeđene. Eksplozivni talasi od eksplozija na vojnom objektu oštetili su i prozore na obližnjim zgradama, ali je inače civilna infrastruktura ostala netaknuta, naveo je zvaničnik. Lokalne hitne službe su kasnije medijima saopštile da je prijavljeno da je pet osoba povređeno i da 250 spasilaca reaguje na situaciju.

Regionalni željeznički operater je kasnije u saopštenju naveo da su na terminalnoj stanici u Feodosiji razbijena stakla. Red vožnje vozova je prilagođen kako bi se omogućile popravke, dodaje se u saopštenju.

Ukrajinski general Nikolaj Oleščuk, koji komanduje nacionalnim vazduhoplovnim snagama, tvrdi da je Novočerkask „ išao putem “ Moskve, bivšeg vodećeg broda ruske Crnomorske flote koji je potonuo nakon izveštaja ukrajinskog napada prošle godine. On je zahvalio vojnim pilotima uključenim u operaciju, ali nije potvrdio gubitke na strani Kijeva.

Desantni brodovi su prvenstveno namijenjeni za transport velikih vojnih tereta i raspoređivanje kopnenih snaga tokom amfibijskih operacija. Novočerkask može nositi, na primjer, 10 glavnih borbenih tenkova i 340 vojnika. Brod pripada klasi Ropucha, koji se proizvodio u Poljskoj od 1970-ih do 1990-ih.

Ni Rusija ni Ukrajina nisu identifikovale oružje korišćeno u noćnom napadu, ali neki vojni stručnjaci veruju da su to krstareće rakete vazduh-zemlja Storm Shadow, koje je Velika Britanija isporučila Kijevu ranije ove godine.

Ista vrsta oružja je navodno bila raspoređena tokom septembarskog napada na vojno pristanište u Sevastopolju, u kojem su pogođene dizel-električna jurišna podmornica “Kilo” Rostov na Donu i desantni brod klase “Ropucha” Minsk.

U ponedjeljak je rusko Ministarstvo odbrane izvijestilo o oslobađanju Marijinke u Donjeckoj Narodnoj Republici. Godinama je grad ostao glavno uporište ukrajinske vojske. Portparol ukrajinske vojske je u odgovoru rekao da su borbe u toku. Kijevsko ažuriranje od utorka o situaciji na liniji fronta uopće nije pominjalo grad, što je suprotno izjavama danima prethodnih dana.

Feodosijarusijaukrajina

Stavovi izneseni u tekstu i u komentarima ne odražavaju nužno stav redakcije.

PRAVILA KOMENTIRANJA: Vaši komentari ne smiju biti kritika drugog komentatora, nego vaše mišljenje, prijedlog ili ideja o temi. Nema rasprave tko je u pravu. Čitatelji neka zaključe što je istina. Cilj nije polemika, nego napredak svih Logičara. Inspiracija, umjesto uvjeravanja. Ako nemate ideju, ne komentirajte. Ne budete li respektirali pravila, biti će te blokirani.
Pretplatiti se
Obavijesti o
17 Komentari
Najstariji
Najnoviji Najviše komentiran
Inline povratne informacije
Pogledaj sve komentare
Shumadinac
2 godine prije

Ovo nije dokaz nesposobnosti ruske vojske, ovo je dokaz neupotrebljivosti mornarice u savremenom ratovanju (što smo i sami odavno zaključili).

Kod postojanja hipersoničnih raketa plovni objekti su ništa drugo do plutajuće mete a ako su bluzu obale dovoljan je i roj dronova-samoubica.
———————-
Niko od nas ne može ni da zamisli kako će izgledati buduće ratovanje. Kinezi objavljuju da imaju oružje koje elekromagnetnim talasima uspavljuju protivnika – da se kladimo da mogu mnogo čega drugog da izazovu. A šta tek imaju sve strane što ne prijavljuju…

Branko
2 godine prije

To su Amerikanci napravili preko Ukrajine

Max
2 godine prije

Bruka za Ruse.

Lucija, prva
2 godine prije

To je taj grad!! Feodosija / Teodozija. Poznat po prvom biološkom ratu! “Nalazi keramike pokazuju da je bila naseljena još u 6. vijeku pne… Ona se prvi put u historiji spominje oko 390. pne., kad se uspjela oduprijeti napadima Satirusa, vladara Bosporskog Kraljevstva. Njegov nasljednik Leukon pretvario je to naselje u VELIKU LUKU ZA UTOVAR PŠENICE u GRČKU (NAROČITO ATENU).” Zato se puno zna o ovom području. I cijelo vrijeme postojanja Bizanta, osim iz Egipta, žito je odavde išlo u Bizant. Pogledati kod Ruskog princa Vladimira. “Izvoz pšenice se nastavio sve vladavine Mitridata VI, protiv kojeg se grad pobunio. Kasnije je postao poseban dio Bosporskog kraljevstva s vlastitim guvernerom. Zna se da je u 3. vijeku još uvijek bio naseljen, ali čini se da je nedugo nakon tog bio napušten (najvjerojatnije nakon što su ga razorili Huni). Na arheološkom nalazištu pronađeno je dosta grčkog nakita i keramike. Za ranog srednjeg… Čitaj više »

tihobl
2 godine prije

Po Kijevu se prica da su F-16 izveli napad.
Cekam pouzdne izvore da potvrde.

FELIX
2 godine prije

TO JE DOKAZ DA SU GLOBALISTI SA NATOM VELIKA POMOC UKRAINCIMA, KOJI SU CAK I DATUM BOZICA PROMENILI ODNOSNO ISTOVETILI SA KATOLICIMA, TAKO DA BI SE JOS VISE ODMAKLI OD RUSKE BRACE I SLUZILI TUDZIM INTERESIMA, STO ZNACI UNISTENJE RUSIJE ILI JOJ BAREM STO VISE NASTETITI. DALI VAS OVAJ RAT MALO PGSECA NA HRVATE I SRBE.

gigi pinna
2 godine prije

Veći dio mornarice Rusi su preselili u Novorossijsk – ovakvi napadi samo će još i više uvjeriti Putka da zatvori Ukrajini pristup moru.

© 2024 – Portal Logično

POVEZANE VIJESTI