Povećana proizvodnja čipova: Huawei zajedno sa SIMC-om počeo proizvoditi čipove usred trgovinskog rata

Procesor
17 komentara

Najveći svjetski dobavljač IT opreme počeo je s proizvodnjom novih pametnih telefona uz pomoć velike poluvodičke kompanije sa sjedištem u Šangaju, što je omogućilo kineskom tehnološkom gigantu da poveća proizvodnju i suradnju s tajvanskim procesorima, objavljeno je ovog tjedna.

Kineski proizvođač čipova, Semiconductor Manufacturing International Corp, započeo je masovnu proizvodnju procesora za pametne telefone za Huawei Technologies Co, pojačavajući industriju poluvodiča na kontinentalnom dijelu Kine uslijed tekućeg američkog trgovinskog rata.

Šangajska poluvodička tvrtka proizvela je Huaweijev čipset Kirin 710A, komercijalizirajući kinesku industriju proizvodnje čipova za procesore pametnih telefona prvi put u povijesti, izvijestio je u četvrtak China Daily.

Huawei će započeti s povećanjem proizvodnje s kopnenim proizvođačem i daleko od Taiwan Semiconductor Manufacturing Co, koje ima sjedište u Hsinchu-u, zbog straha od daljnjih ograničenja vlade Sjedinjenih Država.

Generalni direktor saveza za Konzumiranje informacija telekomunikacija, Xiang Ligang potvrdio je, kako navodi China Daily, kako su kineske tvrtke na kopnu obavile svu konstrukciju, proizvodnju, testiranje i pakiranje. Linija je prikazala SMIC-ovu komercijalizaciju svojih 14-nanometarskih tehnologija za izradu pametnih procesora. „To je korak od nule do jedan ”, rekao je Xiang u izjavi.

Zaposlenici koji primaju pametne telefone s novim čipovima imat će “Powered by SMIC” na poleđini jedinica.

Vijest dolazi nakon što je SMIC zabilježio 7.8-postotni rast dobiti u četvrtom tromjesečju (QoQ) na 904.9 milijuna dolara u 1. kvartalu 2020., što je rast od 839.4 milijuna dolara od 4. kvartala 2019. godine. Bruto dobit porasla je za 17.1 posto u u prvom kvartalu ove godine na 233.6 milijuna dolara, u odnosu na 199.4 milijuna dolara u četvrtom tromjesečju prošle godine, navodi se u izvještaju investitora tvrtke.

”Prihodi tvrtke u prvom tromjesečju dosegli su povijesni maksimum od 905 milijuna dolara, što je rast od 8% u odnosu na kvartal i 35% u godini, jer su potražnja na tržištu i kombinacija proizvoda bolji od očekivanih. Prihod vezan za komunikacije, računalnu i potrošačku elektroniku je rastao, postupno povećavajući udio na tržištu”, rekli su u zajedničkom saopćenju ravnatelja SMIC-a dr. Zhao Haijin i dr. Liang Mong Song.

SAD nastavlja sa “mutnim” trgovinskim ratom uslijed kineskih dobitaka i gubitaka

Vijest dolazi nakon što je Trumpova administracija produžila zabrane poslovanja za još jednu godinu na američke firme, koje kupuju i prodaju s Huaweijem, usprkos tome što američko Ministarstvo trgovine planira produžiti licence i omogućiti takvim firmama da nastave trgovati s kineskim gigantom u području IT-a i pametnih tehnologija, izviješteno je o tome ovaj tjedan.

No, kineska tvrtka za proizvodnju čipova, HiSilicon nadmašila je domaće tržište usred trgovinskog rata sa SAD-om i prvi je put u povijesti prestigla firmu Qualcomm, koja ima sjedište u San Diegu s 43.9 posto nacionalnog tržišnog udjela. Otprilike 22.21 milijuna procesora pametnih telefona isporučeno je u 1. kvartalu 2020. godine, pri čemu je Huaweijevo krilo zaduženo za poluvodiče nastavilo sa gomilanjem dobiti.

Američke vlasti stavile su u svibnju prošle godine, Huawei, ZTE i preko 70 kineskih drugih, tehnoloških firmi na entitetski popis, navodeći zabrinutosti zbog nacionalne sigurnosti i tvrdnje da bi se kineske tehnologije mogle koristiti za špijuniranje zemalja po nalogu kineskih vlasti.

Washington do danas nije iznio nikakve dokaze protiv Huaweija ili kineske vlade, unatoč navodima, koje su i Huawei i kineska vlada, vrlo oštro odbijale.

ČipoviHuaweikinaproizvodnja
Pretplatiti se
Obavijesti o
17 Komentari
Najstariji
Najnoviji Najviše komentiran
Inline povratne informacije
Pogledaj sve komentare
jadran
3 godine prije

poslali nam virus,sad oce sve.preopasni su kinezi i previse ih ima.

preseren3
3 godine prije

Dobro je to. Amerikanci prave samoubistvo. Doslovno prisiljavaju najjaču zemlju svijeta,da se osamostali….
A kad počne Kina sipati na trg procesore i software po 10x nižim cijenama, goodbye…..
Neverovatna glupost. A znamo, i u inovacijam su jači….
Rusija je zlatan primjer. Iz uvoznika hrane pretvorila se u izvoznika. U žitima, svjetski lider….

bwe
3 godine prije

U Bugarskoj su izbili neki organizirani neredi protiv vlasti, vidim da ih medija americkih vazala zove da su pro ruska stranka.
Radi cega su proruska se ne moze sasnati.
Zasto nitko ne zove HDZ i SDP pro americkim strankama kao sto i jesu.

preseren3
3 godine prije

Nema kinez interesa, da te čipira, jer ne vrši nadzor nad tobom.
Može pa ga prodati amerkancu, on osječa neodoljivu potrebu, da kontrolira sac svijet…

Čoekipo
3 godine prije

Vidi čip im se zove Kirin 710A! U čast HDZ tukca i ministra policije jubita Ivice Kirina. Eto vidite da se slava naših ljudi širi svagdje po svijetu posebno onih pametnih i vrijednih. Oni manji čipovi će im se zvat Andrej 505 i Zoka 609. Da ih stave u partijske mobitele da ih podsjeća ko je gazda bez premca. Il bez pramca.

© 2023 – Portal Logično

POVEZANE VIJESTI