Medvedev šokiran u Parizu

Daniil Medvedev
11 komentara

Rus je izgubio meč drugog kola protiv Australca Alexa de Minaura u Francuskoj

Bivši prvak Daniil Medvedev doživio je šokantan poraz na ATP Paris Masters 1000 u srijedu, izgubivši bitku u tri seta od australskog rivala Alexa de Minaura. Četvrti nositelj Medvedev izgubio je 4-6, 6-2 5-7 u glavnom gradu Francuske protiv svog 25. protivnika na svijetu. Nakon što je ovog vikenda u Beču osvojio svoj drugi tour naslov sezone, Medvedev nikada nije u potpunosti pronašao svoj ritam u ratu iscrpljivanja s De Minaurom, koji prethodno nije pobijedio igrača iz prvih pet u 18 pokušaja. Medvedev je izgubio prvi set nakon što je bio slomljen u desetom gemu, ali je Rus odmah odgovorio slamanjem protivnika u prvom trenutku traženja početka drugog seta. Medvedev je iskoristio još jednu break loptu u sedmoj igri prije nego što je set završio rezultatom 6-2.

Rus je ponovio trik za break servisa De Minaura na početku odlučujućeg trećeg seta, ali je Australac (23) pokazao da je daleko od toga, tako što je breakom izjednačio na 2-2.

Medvedev je odbacio priliku za break u devetoj igri, ali je potom bio prisiljen spasiti dvije meč lopte na svoj servis, prije nego što je izjednačio na 5-5.

De Minaur je nastavio preokretati meč, konačno napravivši preokret kada je frustrirani Medvedev napravio dvostruku grješku u meč lopti pri rezultatu 5-6.

Rus je u ljutnji zabio reket u teren prije nego što je krenuo prema mreži čestitati protivniku.

Ukupno, Medvedev je iskoristio samo tri od 15 break lopti koje je napravio u natjecanju, dok je De Minaur osvojio tri od deset break prilika koje je zaradio na suparnikov servis.

S obzirom na 1000 bodova ATP rejtinga koji se nude u Parizu, rani izlazak bit će udarac za Medvedeva jer želi ponovno preuzeti prvo mjesto na svijetu koje je zauzimao ukupno 16 tjedana tijekom 2022. godine.

Medvedev, 26, osvojio je naslov pariškog Mastersa 2020., a prošle je godine bio poraženi finalist, izgubivši od Novaka Đokovića. Ali nakon ranog odustajanja ovog puta, morat će se ponovno okupiti uoči ATP finala koje završava sezonu, a koje počinje u Torinu kasnije ovog mjeseca. Svjež nakon jedne od najvećih pobjeda u svojoj karijeri, De Minaur će u trećem kolu igrati protiv Francesa Tiafoea, nakon što je Amerikanac 16. nositelj svladao Britanca Jacka Drapera u dva seta u njihovom susretu drugog kola u srijedu. Rusija i dalje ima svoje predstavnike u Parizu, a prvak iz 2018. Karen Khachanov igra protiv šesterostrukog pobjednika Novaka Đokovića u trećem kolu u četvrtak.

Andrej Rubljev će biti u akciji istog dana, a protivnik će se tek odrediti.