Hrvatska ponovno svjetski prvak u vaterpolu!

vaterpol
33 komentara

Hrvatska vaterpolska reprezentacija osvojila je zlatnu medalju na Svjetskom prvenstvu, nakon što je u subotu u finalu nakon peteraca svladala Italiju.

Hrvatskoj je ovo bio četvrti nastup u finalima Svjetskog prvenstva. Još 2007. Hrvatska je osvojila zlato u Melbourneu, pobijedivši u finalu Mađarsku. Hrvatsko drugo zlato stiglo je u Budimpešti 2017., dok je 2015. godine Hrvatska osvojila srebro u Kazanu.

Hrvatska je rano povela, ali se Italija vratila na 3:2 nakon prve četvrtine. Druga četvrtina bila je tijesna, a Hrvatska se vratila na prednost 5:4 prije nego što su Talijani izjednačili na kraju i na poluvremenu otišli na 5:5. Treća četvrtina bila je još jedna tijesna, ali su Hrvati, zahvaljujući obrani Marka Bijača u zadnjoj sekundi, vodili sa 8:7.

Obje su momčadi razmjenjivale golove u tijesnoj posljednjoj četvrtini, no Talijani su bili ti koji su vodili rezultatom 11-10. Ipak, pet sekundi do kraja Rino Burić izjednačio je i poslao finale u raspucavanje. Italija je promašila dva penala, a Hrvatska zabila, što je bilo dovoljno za pobjedu Hrvatske od 15:13 i osvajanje novog svjetskog zlata.

Strijelci za Hrvatsku večeras su bili Konstantin Harkov (4) i Jerko Marinić-Kragić (3). Igranje u finalu i Eura i Svjetskog prvenstva u samo mjesec dana bio je zadivljujući podvig za momčad Ivice Tucaka. Prošli mjesec Hrvatska je izgubila od Španjolske u finalu Europskog prvenstva i osvojila srebro, postavši tako doprvak Europe.