Maroko je uložio žalbu na ”užasno suđenje” tijekom Svjetskog prvenstva u Kataru

Reprezentacija Maroka
30 komentara

Afrička momčad jako je ljuta zbog načina suđenja

Maroko, koji je postao prva afrička reprezentacija koja se natjecala u polufinalu FIFA-inog Svjetskog prvenstva u Kataru, kaže da bi možda otišao korak dalje da nije bilo “grotesknog” suđenja od strane Cesara Ramosa u polufinalnoj utakmici protiv Francuske, koju je Maroko izgubio rezultatom 2-0, a koja se odigrala u srijedu. Rani udarac Thea Hernandeza i pogodak Randala Koloa Muanija u drugom poluvremenu osigurali su Francuskoj prolazak u drugo uzastopno finale Svjetskog prvenstva. Maroko, koji je otvorio novi teren igrajući u posljednja četiri, još uvijek je više nego uznemiren okolnostima svog poraza. Uslijedile su tvrdnje iz marokanskog nogometnog saveza (FRMF) koje govore da su im uskraćena dva jedanaesterca u prvom poluvremenu. Prema izjavi dostavljenoj The Athleticu, “FRMF je uložio službeni prosvjed FIFA-i u vezi s užasnim suđenjem utakmice Francuska-Maroko, posebno nakon dva jedanaesterca, koja nisu dosuđena za Maroko u prvom poluvremenu.”

Dodaje se da “zahtijevaju poštenje” i kako “neće oklijevati braniti prava naše reprezentacije”.

Među incidentima koje navodi FRMF su navodni prekršaj na napadaču Sofianeu Boufalu, koji je dosuđen kao prekršaj protiv francuskog braniča Hernandeza, kao i start na Selimu Amallahu od strane francuskog veznjaka Aureliena Tchouamenija u prvom poluvremenu nadoknade; za oba ova prekršaja Maroko je navodno trebao dobiti udarce s bijele točke. Vrijeme žalbe Maroka dolazi dan nakon što je Instagram račun, kojim je navodno upravljao Ramos, pozvao FRMF zbog žalbi na njegove odluke na terenu.

“Moji prijatelji, marokanski narod, molim vas, budite strpljivi, ako niste zadovoljni utakmicom, možete podnijeti kolektivni prigovor putem FIFA-ine internet stranice i utakmica se može ponoviti”, poruka je na platformi društvenih medija nakon prijevod. Ramos je jedan od nekoliko sudaca čije su performanse dovedene u pitanje u Kataru.

Portugalski branič Pepe bio je kritičan prema argentinskom sucu Facundu Tellu, nakon poraza njegove momčadi u četvrtfinalu od Maroka, dok je Lionel Messi bio među nekoliko argentinskih igrača koji su izrazili zaprepaštenje suđenjem Antonija Mateua Lahoza nakon utakmice s Nizozemskom.

“Bili smo uplašeni prije utakmice”, rekao je Messi nakon pobjede nad Nizozemcima.

“Mislim da FIFA mora razmisliti o tome, ne mogu postaviti takvog suca za ove važne utakmice, za tako ključnu utakmicu, suca koji nije dorastao zadatku.”

U međuvremenu, Maroko igra protiv Hrvatske u subotnjoj utakmici doigravanja za treće mjesto na FIFA Svjetskom prvenstvu.