Trump tvrdi da je meta broj jedan Irana

Meta Trump
13 komentara

Američki predsjednik Donald Trump otvoreno je priznao da je Iran proglasio njegovu smrt prioritetom, nakon eskalacije sukoba u Hormuškom tjesnacu.

Na summitu NATO-a u Ankari, Trump je govorio nakon što su američke snage izvele desetke napada na iranske mete kao odgovor na navodne napade na naftne tankere u strateški važnom tjesnacu. Američka vojska optužila je Teheran za neopravdanu agresiju, dok su iranski mediji, pozivajući se na vladine izvore, prenijeli da je jedan od tankera ignorirao upozorenja te da Iran mora odobriti sve prolaske kroz to područje. Ova eskalacija dovela je do potpunog sloma pregovaračkog procesa.

Trump nije štedio riječi kada je prozvao iransko vodstvo, nazvavši ih smećem, bolesnicima i ludacima, a potom je proglasio kraj primirja i pregovore ocijenio gubitkom vremena. Njegov bijes bio je usmjeren i na povijesne akcije Sjedinjenih Država, posebice na ciljane likvidacije iranskih zapovjednika, uključujući ubojstvo generala Qasema Soleimanija 2020. godine, koje je pokrenulo lanac događaja koji sada prijeti da ga sustigne.

Trump je na summitu aludirao na to kako su Sjedinjene Države već eliminirale brojne iranske lidere, rekavši da su jedni otišli, drugi su također otišli, a sadašnji bi također mogli nestati. No odmah potom je dodao da bi i on mogao biti nestao jer je upravo on njihova primarna meta. Ovaj iskreni trenutak otkrio je koliko duboko američki predsjednik vjeruje da je njegov život izravno ugrožen osvetoljubivim iranskim režimom.

Iranske vlasti već su ranije odbacile američke optužbe da planiraju ubojstvo Trumpa, nazivajući ih potpuno neutemeljenima i zlonamjernom zavjerom koju su osmislili cionistički i antiiranski krugovi. Usprkos tim poricanjima, Teheran nikada nije odustao od prijetnji oštrom odmazdom protiv Trumpa i drugih američkih dužnosnika koji su sudjelovali u napadu dronom na Soleimanija. Ova zavjeta osvete visi poput Damoklova mača nad svakim Trumpovim korakom.

Nije ovo prvi put da je Trump izravno pogođen nasiljem. Na mitingu u Butleru u Pennsylvaniji u srpnju 2024. godine, metak ga je okrznuo u uho kada je Thomas Matthew Crooks otvorio vatru, usmrtivši jednog sudionika prije nego što je i sam ubijen od strane snajperista Tajne službe. Samo dva mjeseca kasnije, još jedan muškarac uhićen je zbog puške uočene u blizini Trumpovog igrališta za golf na Floridi, što je dodatno uzdrmalo njegovu sigurnost.

Najsvježiji incident dogodio se u travnju 2026. godine kada su Trump i prva dama Melania Trump u žurbi izvučeni iz washingtonskog hotela Hilton nakon što je pucnjava izbila tijekom večere Udruge dopisnika Bijele kuće. Osumnjičeni Cole Tomas Allen kasnije je optužen za pokušaj atentata na predsjednika, što ukazuje na uznemirujući obrazac sve češćih prijetnji koje Trump doživljava na vlastitoj koži. Ovi događaji oblikuju njegovu opreznu retoriku o vlastitom životu.

Priznanje da je broj jedan na meti Irana dolazi u trenutku kada je svijet na rubu šireg sukoba na Bliskom istoku, a svaka Trumpova izjava ima težinu mogućeg ultimativnog rata. Njegova otvorenost o vlastitoj ranjivosti nije samo iskrena procjena sigurnosne situacije, već i snažna poruka američkim saveznicima i neprijateljima. Ovaj predsjednik jasno stavlja do znanja da je svjestan opasnosti, ali ne odustaje od onoga što smatra svojom dužnošću.

Dok svijet promatra razvoj krize oko Hormuškog tjesnaca, Trumpova izjava postavlja pitanje hoće li američka politika prema Iranu postati još agresivnija ili će pak njegova osobna sigurnost postati katalizator za diplomatsko povlačenje. Njegove riječi odjekuju poput upozorenja da je cijela američka administracija na udaru, a ne samo politički simboli. On je postao živa meta vlastite politike prema Teheranu.

Za više informacija o američko-iranskom sukobu, pročitajte članak Američki Senat po prvi put naredio Trumpu da se povuče iz rata s Iranom te Amerika ponovno napala Iran i razorila krhki mir.

Hormuški tjesnaciranprijetnje smrćusjedinjene državeTrump

Stavovi izneseni u tekstu i u komentarima ne odražavaju nužno stav redakcije.

PRAVILA KOMENTIRANJA: Vaši komentari ne smiju biti kritika drugog komentatora, nego vaše mišljenje, prijedlog ili ideja o temi. Nema rasprave tko je u pravu. Čitatelji neka zaključe što je istina. Cilj nije polemika, nego napredak svih Logičara. Inspiracija, umjesto uvjeravanja. Ako nemate ideju, ne komentirajte. Ne budete li respektirali pravila, biti će te blokirani.
Pretplatiti se
Obavijesti o
13 Komentari
Najstariji
Najnoviji Najviše komentiran
Dinko Žaja
1 mjesec prije

Prije bih rekao da je uvrijeđen jer ga Iran zapravo ignorira kao osobu. Oni uglavnom govore generalno o USA administraciji ili Washingtonu.

A rupicu na desnom uhu mu je napravila njegova duboka država. Svi ostali “atentati su bili sprdačina”

držnedaj
1 mjesec prije

Nije mu ništa za vjerovat.. laže kad zine..

aniki
1 mjesec prije

Iran ima motivaciju za to, slsžem se. Ali je možda najviše na meti Izraela. Nije “poslušan” ili nije više sposoban. Witkoff i Kouschner su tamo da ga kontroliraju. Židovi, onog kojeg ne trebaju više ga samo likvidiraju bez milodti i objašnjena. I kožu prstom na drugog.

Max
30 dana prije

Kako je sijao tako neka i žanje.

Karma
30 dana prije

Vrag ce te kuci uzeti bolesni gade, tvoji ili iranci samo da te rijese sotono cion ludila

Sakupljac Sekundarnih Sirovina Iz Ukraine
30 dana prije

Ma to mu treba za opravdanje za nove napade, mada ce najebati kao i prvi put. Nego redakcijo da li je Burt oduze svoj expertski internet zivot ili je blokiran, malo je dosadno bez njegovih prorocanstava.

onaj najglu...Dalton
30 dana prije

Nakon što mi je milostivim pokretom ruke odobrio da sjednem za njegov stol, lijevo od vrata kafića…
Jutros sam se družio sa Špirom.
Nekoliko gorkih pelinkovaca kasnije, velim mu da Trump kaže da ga Iran hoće ubiti….
Bit će da mu je to Netanjahu rekao. I da Iran ima kemijsko oružje, također.
Autoritativno, sagledavši kompleksnost situacije, namrštenog čela će Špiro…

P.S.
I trezveno, kuckajući kažiprstom po kariranom stolnjaku, da bi od sviju iz bivše Jugoslavije, samo Makedoncima dao da imaju atomsku bombu. Jerbo je oni jedini ne bi bacili na nekog od nas ostalih… Pored Grka i Bugara…

30 dana prije zadnji put uredio onaj najglu...Dalton
Jomla
30 dana prije

Iran i SAD su dovedene u smiješnu situaciju, eno se Bibi cereka k’o lud… jbg 😛 😛
P.S: Što li će mi ovo “k’o”… c-c-c…

30 dana prije zadnji put uredio Jomla
R M
30 dana prije

Znaci Trump je najugrozeniji lik na svetu, cak vise nego AV

Ivana P
30 dana prije

Već kasni! Simpsoni su još pred 2 g najavili njegovu smr i Netanyahua….U zadnje vrijeme dosta fulaju ali bolje mu je da se boji svoje sjene jer nikad se ne zna!

Hahahaha
29 dana prije

Oko za oko, zub za zub. Nisu li on i blentanjahu ubili predsjednike i vođe u Iranu i sa se čude i nemočno prijete a pobili su i članove porodica u Iranu. Kako si sijao tako češ žeti. Prvedno.

Slovakia
29 dana prije

Iranski Lee Oswald je izgleda već naučio zadaću, cia završava poso,on naravno mrtav,da nebi nedajbože šta rekao i nažalost odee Iraan a tramp može konačno posthumno dobit dvije nobelove za mir ta druga je za mir i pokoj duše njegove psihopatsko pedofilne i potom dólazé demokrate iii kino na tebe je red

© 2024 – Portal Logično

POVEZANE VIJESTI