Morgan Stanley analitičari savjetuju investitore da prodaju američke dolare, usred panike na Wall Street-u

Dolari u kuferu
24 komentara

Dok Savezne Rezerve poduzimaju hitne mjere za stabilizaciju ekonomije i smirivanje paničnih tržišta, stratezi sugerišu da bi dugoročni investitori mogli početi razmatrati dodavanje većeg rizika vlasničkog kapitala u svoje portfolije.

Morgan Stanley analitičari preporučuju da investitori prodaju američki dolar jer su finansijska tržišta izvela ekonomski udar zbog zabrinutosti izazvane koronavirusom.

U izvještaju Bloomberga, Morgan Stanley analitičari pišu da je „došlo vrijeme za prodaju američkog dolara“. Očekuju da će američka valuta oslabiti zbog „međusobne veze agresivnih podsticaja (Saveznih rezervi) i rizika taktičkog oporavka“. Njihov savjet je da kupuju euro u odnosu na američki dolar sa ciljem 1,16 i „prilično širok zastoj“ na 1,08, a australijski dolar prema američkom dolaru sa ciljem 0,68 i zaustavljanjem od 0,60.

Negativna raspoloženja investitora su proširila kreditne razlike i povukla globalne akcije na tržište niskih cijena(tržište na kojem indeks padne najmanje 20 posto od najnovijeg maksimuma).

Američke dionice pale su u četvrtak na tržište niskih cijena – s tim da je Dow svjedočio svom najbržem padu od Velike depresije – nakon što je predsjednik Donald Trump najavio zabranu većine putovanja iz Evrope, ali očito nije uspio u potpunosti ugušiti zabrinutost investitora u vezi s postupkom s pandemom koronavirusa.

U potrazi za sigurnim utočištem, okrenuli su se imovini kao što su prinosi iz američkog trezora, što je dovelo do povećanja vrijednosti zelenih ulaganja.

„To ne znači da „padamo na dno“ ili da smo vidjeli najniže cijene rizične imovine“, piše u izvještaju Morgan Stanley-a. „Ali znači da smo ušli u završnu fazu ovog teškog, akutnog tržišta niskih cijena. A to znači da smo bliži fazi „oporavka u ranoj fazi“ nego što smo bili tokom prethodne tri nedelje. Zbog toga su naši stratezi širom svijeta počeli sugerisati dodavanje rizika. ”

List je izašao prije nego što su Savezne rezerve u nedelju najavile da će kamatne stope smanjiti na gotovo nulu i kupiti najmanje 700 milijardi dolara državnog duga kao dio agresivnog koraka za ublažavanje udara od izbijanja koronavirusa. Pored toga, planiraju da u ekonomiju ulože 1,5 biliona dolara da bi se očuvala likvidnost u bankarskom sistemu.

američki dolarMorgan Stanley
Pretplatiti se
Obavijesti o
24 Komentari
Najstariji
Najnoviji Najviše komentiran
Inline povratne informacije
Pogledaj sve komentare
nekoime
4 godine prije

Zato nema toalet papira – štamparija radi prekovremeno.

Spacevoodoo
4 godine prije

Vi ovdje na logično skrolate razne portale i gdje uočite članak na kojega bi mogao ići dobar clickbait naslov to prevodite.
Što se dolara tiče on je ojačao kao i sve druge valute u odnosu na zlato, možda nešto više, i to što piše odnosi se na profesionalce koji upravljaju fondovima i to je možda bilo jučer, danas je već drugačije jer je iz ECB- a jutros objavljeno kako i ECB kreće sa “mammoth” programom otkupa svega i svačega pod krinkom korone PEPP -Pandemic Emergency Purchase Programme”.
I ako vam se već piše bolje bi bilo da ste objavili tu vijest iz ECB-a, jer o Americi već sve znamo.
Ovako po komentarima samo skupljate trolove i navijače.

Labora
4 godine prije

Tko to kupuje bezvrijedne dolare, tko zarađuje na kupovini?

Dejan
4 godine prije

Da imam neki dolar odmah bi ga prodao i kupio toalet papir, higijenskije je

Wordly wiseman
4 godine prije

Nevjerojatno koliko forex investitora među čitateljima portala .

mislim
4 godine prije

U potrazi za sigurnim utočištem, okrenuli su se imovini kao što su prinosi iz američkog trezora, što je dovelo do povećanja vrijednosti zelenih ulaganja
evo u toj rečenici ja vidim korist zelenh od korone.

Zec
4 godine prije

Zašto je dolar trenutno tako jak Dolar je toliko jak iz tri razloga. Prvo, Fed je okončao svoju ekspanzivnu monetarnu politiku kako se ekonomija poboljšavala. Prestalo je dodavati novac. To je ograničilo ponudu dolara i povećalo njegovu vrijednost. Fed je također povećao kamatne stope u prosincu 2015. To je ojačalo vrijednost dolara. To znači da će američke blagajne kratkoročno privući veće kamatne stope. To je povećalo potražnju za dolarima. Štednja je zaradila veću stopu prinosa na depozite u dolarima nego na depozite u eurima koji su plaćali niže kamate. Drugo, Europska središnja banka smanjila je vrijednost eura radeći suprotno. Politička nestabilnost u Europskoj uniji također je oslabila euro a tek zatvaranjem granica doci ce kriza globalnih europskih razmjena. Solidarnost u vrijeme krize ok al svako gleda svoje probleme na kraju.. Vrijeme je za kupovinu dolara iz jos jednog razloga vezano za koronu ameri vec sigurno duze vrijeme imaju cjepivo ..i… Čitaj više »

Tomi
4 godine prije

Kolko god mi mrzeli ameriku ako se slomi njihova borza jebacemo jeza jos vise i mi ovdje

Zec
4 godine prije

Kina je drugi najveći investitor u stranim dolarima. Od prosinca 2019. držala je 1,07 biliona USD američkih državnih vrijednosnih papira. Kina periodično nagovještava da će smanjiti svoje udjele ako SAD ne smanji svoj dug. Umjesto toga, udjeli se nastavljaju povećavati. Američki dug prema Kini iznosio je 16% američkog duga prema stranim zemljama.

LCF
4 godine prije

U bankarskim visokim krugovima ovu godinu nazivaju *zero* … postoj li mozda sansa da sve padne na nulu, resetira se pa potom iznikne neka njihova bankarska valuta, ali ovaj puta bazirana na blockchainu i sa vecom moci prikupljanja informacija te potpunom kontrolom nad svim aspektima razmjene ?

© 2023 – Portal Logično

POVEZANE VIJESTI